Choroby naczyniowe – coraz częstszy problem współczesnego społeczeństwa

Choroby naczyniowe – coraz częstszy problem współczesnego społeczeństwa

W każdym leczeniu niezmiernie ważna jest wczesna i właściwa diagnostyka. Tylko dzięki temu można uniknąć rozwoju choroby lub w znacznym stopniu ją powstrzymać. Jeszcze ważniejsza jest profilaktyka, która może skutecznie uchronić nas od niektórych chorób. Poradnia chirurgii naczyniowej Katowice to właściwa diagnostyka oraz skuteczne leczenie.

Czym zajmuje się chirurg naczyniowy Katowice?

Specjalista w tej dziedzinie zajmuje się leczeniem różnego rodzaju chorób związanych z układem naczyniowym. Głównym obszarem jego działania jest więc patologia naczyń żylnych, tętniczych oraz limfatycznych. Leczy zwężenia tętnic, które ograniczają przepływ krwi,
a to może prowadzić doprowadzić do niedokrwienia poszczególnych narządów. Do innych zadań chirurga naczyniowego zalicza się także diagnozowanie oraz leczenie pacjentów zmagających się z tętniakami, zakrzepicą czy żylakami oraz efektami źle leczonej cukrzycy, np. stopy cukrzycowej. Chirurgia naczyniowa Katowice to możliwość skutecznej profilaktyki, właściwej diagnostyki oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia, jeśli tylko zachodzi taka potrzeba.

Kto jest szczególnie narażony na choroby naczyniowe?

Schorzenia tego typu to jedne z najczęstszych dolegliwości współczesnych czasów. Wpływ mają na nie przede wszystkim powszechne choroby cywilizacyjne taki jak miażdżyca czy źle leczona cukrzyca. Osoby szczególnie narażone to te, które źle się odżywiają, prowadzą siedzący tryb życia, nadużywają alkoholu, ale dużą rolę odgrywa również czynnik stresogenny. Poradnia chirurgii naczyniowej katowice to odpowiednio wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy leczą choroby naczyniowe różnymi metodami, w tym również operacyjnie.

Odpowiednia diagnostyka

Chirurg naczyniowy Katowice zanim wdroży odpowiednie leczenie,
na pewno zleci niezbędne badania. Najważniejszym jest USG Dopplera tętnic szyjnych i kręgowych, USG dopplerowskie kończyn górnych
i dolnych lub badanie dopplerowskie tętnic trzewnych. USG dopplerowskie określa stan przepływu krwi w tętnicy i dzięki niemu wiemy, na ile jest ona drożna oraz czy istnieją tam zatory lub przewężenia wywołane, np. miażdżycą. Chirurgia naczyniowa Katowice to niezbędne badania diagnostyczne, które znacznie przyspiesza wdrożenie właściwego leczenia.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.