Tworzenie CV – samodzielnie lub z pomocą kreatorów kariery

Tworzenie CV – samodzielnie lub z pomocą kreatorów kariery

Prawidłowo napisane CV w dużym stopniu pomaga uzyskać wymarzoną pracę. Podniesienie swoich kwalifikacji w oczach pracodawców jest bowiem niezwykle ważne. Jednak dla osób, które wcześniej nie miały styczności z tego typu dokumentami, tworzenie CV może wydać się niezwykle trudne. Na szczęście istnieją pewne zasady i profesjonalne usługi kreatorów kariery, które mogą to ułatwić.

Zasady pisania CV

CV to krótki dokument, w którym kandydat na pracownika zawiera informacje o swoim wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, stopniu znajomości języków obcych, umiejętnościach i zainteresowaniach. Krótki, a więc CV nie powinno być dłuższe niż jedna, ewentualnie dwie strony. Ponadto bardzo ważny jest sam wygląd dokumentu, który wiele mówi o samym kandydacie. Zadbanie o wizualne cechy CV wymaga podstawowych znajomości komputera i programów tekstowych, a więc powinien zadbać o to każdy. Dobrym pomysłem może być też skorzystanie z darmowych kreatorów, zawierających gotowe szablony.

Oprócz tego warto przestrzegać kilku zasad, co znacząco ułatwi efektywne pisanie CV. Przede wszystkim w informacjach o wykształceniu należy wspomnieć jedynie o ostatniej ukończonej szkole, którą najczęściej jest szkoła wyższa. Nie warto też zanadto rozpisywać się na temat mało znaczących zainteresowań. W informacjach ich dotyczących należy wymienić tylko te zainteresowania, które są nietypowe lub mogłyby coś wnieść w kwestii podejmowanej pracy. Panuje powszechne przekonanie o tym, że nie powinno się wymieniać w CV pracy podejmowanych „na czarno”. W rzeczywistości jednak warto wspomnieć o tych zajęciach, które nas czegoś nauczyły i będą znaczące w dalszej ścieżce kariery.

Pomoc przy pisaniu CV

Nie dla każdego tworzenie CV jest jednak takie proste. W przygotowaniu profesjonalnego i efektownego CV pomogą kreatorzy kariery. Są to osoby, które zawodowo zajmują się pisaniem tego typu dokumentów. Kreatorzy kariery przygotują profesjonalne CV, którego później będzie można użyć przy aplikacji do różnych firm. Mogą oni również dokonać korekty i oceny dokumentu pod kątem jego poprawności. Dzięki pomocy kreatorów kariery nasze szanse na rynku pracy znacząco wzrosną.

Pisanie CV ułatwią również wspomniane już kreatory. Udostępniają one użytkownikom specjalnie przygotowane szablony, które pozwolą na stworzenie CV, które będzie dla pracodawcy przejrzyste i atrakcyjne wizualnie. W internecie dostępne są darmowe kreatory, które pozwalają na wprowadzenie indywidualnych informacji i pobranie utworzonego CV w pliku gotowym do wydruku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://kreatorzykariery.pl/

Podziel się z innymi!

Comments are closed.