Czym cechuje się dobra odzież myśliwska?

Czym cechuje się dobra odzież myśliwska?

Polowanie odbywa się zawsze na świeżym powietrzu, dlatego też myśliwy narażony jest na zmieniające się warunki pogodowe. Strój myśliwski musi gwarantować bezpieczeństwo i komfort. Dlatego też warto poznać cechy, którymi należy kierować się przy wyborze dobrego ubrania myśliwskiego. Przy okazji nie można zapomnieć o kosztach zakupu takiego stroju, na szczęście tania odzież myśliwska nie musi oznaczać słabej jakości.

Najważniejsze właściwości stroju myśliwskiego

Dobranie odpowiedniej odzieży myśliwskiej to podstawa podczas polowania. Ważna jest wytrzymałość materiałów, z którego wykonane jest ubranie myśliwskie. Powinny być one na tyle wysokiej jakości, by każde otarcie nie kończyło się podarciem i zniszczeniem stroju. Jednak to, czego myśliwi najbardziej pragną unikać to przemoczenie oraz wyziębienie organizmu. Zazwyczaj oczekują oni długo na zwierzynę, dlatego też ważna jest ciepła i nieprzemakalna odzież. Dodatkowo ubranie myśliwskie powinno cechować się pełnym komfortem. Wygoda jest dla myśliwego niezwykle ważna, musi ona gwarantować swobodę ruchów. Strój myśliwski powinien także zapewniać praktyczny kamuflaż, by nie odstraszał zwierzyny. Dlatego też tak ważny jest kolor odzieży myśliwskiej, zazwyczaj to: brąz, czerń, khaki oraz zieleń.

Dodatkowe przydatne cechy odzieży myśliwskiej

Podczas polowania ważne jest bezpieczeństwo myśliwego, mogą zapewnić je elementy odblaskowe na ramię i kapelusz myśliwego. Są po to, by nie dochodziło do sytuacji, w której jeden myśliwy postrzela drugiego. Warto wybierać takie elementy stroju, które posiadają szczelne kieszenie, przegrody na dokumenty, czy klucze. Myśliwy zazwyczaj unika ciężkich ekwipunków. Warunki atmosferyczne w lesie potrafią zmieniać się bardzo szybko, warto kupić kompaktową odzież mieszczącą się w małym plecaku. Strój powinien być na tyle lekki, by myśliwy nawet podczas długich godzin polowania czuł się tak, jakby nie miał go na sobie. Swobodę ruchów znakomicie zapewniają regulowane szelki. Natomiast bezszelestna tkanina nie odstraszy zwierzyny, która ma bardzo wyczulony słuch.

To dodatkowe cechy, które warto wziąć pod uwagę wybierając strój myśliwski. Zakupów należy dokonywać w sposób niezwykle przemyślany, kierując się cechami terenu, w którym odbywa się polowanie. Tania odzież myśliwska potrafi także zaspokoić oczekiwania myśliwych.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.