Dlaczego warto odwiedzić Szczyrk?

Dlaczego warto odwiedzić Szczyrk?

Myśląc o miejscu na letni lub zimowy wypoczynek, sporo osób rozważa udanie się w góry. Południe Polski jest piękne, jednakże większość osób przez „góry” rozumie wyłącznie „Tatry”. Warto zainteresować się również Beskidami, gdyż jest to nie mniej piękny region Polski.

Dlaczego warto odwiedzić Szczyrk?

Jest to jedno z najpiękniejszych miast w Euroregionie Beskidów. Piękno natury urzeka zarówno zimą, jak i latem. Chociaż Szczyrk liczy jedynie niespełna 6 tysięcy mieszkańców, to w sezonie turystycznym jest wręcz oblegany przez turystów. Nic w tym dziwnego, zarówno piękna zieleń w lecie, jak i biały zimowy puch wyglądają niezwykle urokliwie. Nocleg szczyrk to świetny wybór dla miłośników przyrody, Miejscowość tę pokochają zarówno osoby, które lubią aktywnie spędzać czas w górach, jak i miłośnicy spokojnego wypoczynku. Apartamenty Szczyrk to świetny wybór nawet dla wymagającego turysty.

Szczyrk znany jest przede wszystkim fanom zimowego szaleństwa na nartach. Znajduje się tu Ośrodek Narciarski Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Narciarze mają możliwość wyboru jednej z dwudziestu pięciu tras, które charakteryzuje różny poziom trudności. Niektóre z tras posiadają nawet homologację FIS, która uprawnia je do organizowania najważniejszych narciarskich imprez. W ośrodku funkcjonuje 5 czynnych wyciągów.

Co warto zobaczyć w Szczyrku?

Oprócz ośrodków narciarskich, jest jeszcze wiele innych powodów, dla których warto wybrać noclegi szczyrk. Jedną z takich atrakcji jest z pewnością kompleks skoczni narciarskich „Skalite”, którego największy obiekt posiada punkt konstrukcyjny na 95 metrze. Jest to jedna z największych skoczni narciarskich w Polsce.

Warto zobaczyć również Kościół św. Jakuba Apostoła z XVII wieku. Jest to przykład budowli o konstrukcji zrębowej, charakterystycznej dla Podhala i osad kurpiowskich. Warto zwrócić uwagę na rokokowy krzyż z 1797r., który znajduje się po wschodniej stronie kościoła.

W Szczyrku można zwiedzić także kilka jaskiń. Znajdują się tu jaskinie: Lodowa, Salmopolska, Malinowska oraz Jaskinia w Klimczoku. Eksploratorzy takich miejsc z pewnością będą mogli aktywnie spędzić czas w wielu tego typu obiektach. Przez Szczyrk przechodzi również 6 szlaków turystycznych o zróżnicowanych poziomach trudności. Fani pieszych wędrówek z pewnością spędzą miło czas wybierając którykolwiek z nich.

Szczyrk to miasto, które jest w stanie zaoferować naprawdę wiele turystom. Apartamenty Szczyrk to świetna propozycja dla turystów, którzy chcą zaznać nieco więcej komfortu podczas wypoczynku. Piękny krajobraz Beskidów z pewnością uczyni ten czas wyjątkowym.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.