A może do Ustronia?

A może do Ustronia?

Chociaż wielu naszych rodaków zdaje się tego nie dostrzegać, Polska ma na naprawdę wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. Pandemia nieco zmieniła nasze poglądy w tym zakresie, ale mimo tego większość Polaków mając do wyboru wczasy w kraju lub zagranicą, wybrałoby tę drugą opcję. Tymczasem w naszym kraju jest naprawdę wiele urokliwych miejscowości, które warto zwiedzić. Doskonałym przykładem może tu być choćby Ustroń.

Co warto wiedzieć o Ustroniu?

Ustroń to niewielka, malownicza miejscowość położona w Beskidzie Śląskim. Na co dzień zamieszkuje ją nieco ponad 16 tys. mieszkańców, jednak o każdej porze roku można tam spotkać wielu turystów i kuracjuszy. Ustroń jest bowiem miejscowością typowo uzdrowiskową. Z racji dużego zainteresowania, jaką cieszy się zarówno wśród osób spragnionych kontaktu z pięknem polskich gór, jak i tych, którzy chcieliby podreperować swoje zdrowie, warto pomyśleć o tym, by zarezerwować noclegi Ustroń z odpowiednio dużym wyprzedzeniem.

Co powinniśmy zobaczyć?

Kiedy zdecydujemy się już, że chcielibyśmy odwiedzić Ustroń, warto przygotować sobie choćby ramowy plan zwiedzania. Dzięki temu będziemy mogli wybrać pokoje Ustroń położone w dogodnym miejscu i zaoszczędzić czas na dojazdach. Ustroń ma nam naprawdę sporo do zaoferowania. To doskonałe miejsce do spędzenia urlopu dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Liczne szlaki turystyczne znajdujące się w najbliższej okolicy pozwalają na zaplanowanie wielu interesujących wycieczek. Pamiętajmy tylko, by nie przeszarżować i dostosować stopień trudności i czas trwania wyprawy do swoich realnych możliwości. Po spacerze w górach warto odpocząć w Pijalni Wód. Miłośnicy zwierząt powinni natomiast zarezerwować nieco czasu na zwiedzanie Leśnego Parku Niespodzianek.

Gdzie spać?

Baza noclegowa w Ustroniu jest zróżnicowana i dobrze rozbudowana. Warto już zawczasu zastanowić się, czy bardziej odpowiadają nam pokoje Ustroń w luksusowym hotelu, czy też noclegi Ustroń w którymś z licznych prywatnych pensjonatów. Dobrze jest też wziąć pod uwagę lokalizację obiektu i widoki, które się z niego roztaczają. W związku z trwającą pandemią dobrym wyborem może okazać się nocleg w hotelu, w którym będziemy mogli skorzystać z pełnego wyżywienia albo apartamentu z dostępem do własnego aneksu kuchennego, w którym w razie potrzeby będziemy mogli szybko przygotować posiłek.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.