Jakie prezenty dla promotora są odpowiednie?

Jakie prezenty dla promotora są odpowiednie?

Zwyczajowo utarło się już, że promotorowi kupuje się jakiś prezent. Co jednak można zakupić? Jakie będą wady i zalety poszczególnych rozwiązań?

Kwiaty – uniwersalne.. ale czy najlepsze?

Najczęściej dawane są po prostu kwiaty. Kupując je trzeba jednak mieć na uwadze, żeby nie był to najtańszy bukiet i żeby kwiaty były odpowiednie do okazji.

Kiedy zaś kwiaty będą dobrym pomysłem, a kiedy niekoniecznie? Cóż zasadniczo kwiaty doskonale sprawdzają się w momencie, w którym wiemy, że dana osoba się z nich naprawdę ucieszy. Jest to także dość często wybierany prezent przez grupę studentów, którzy nie otrzymali za dużego wsparcia od promotora i wybierają tylko symboliczne podziękowanie. Warto uważać z takim prezentem dla panów -wielu z nich niespecjalnie przepada za kwiatami.

Butelka dobrego alkoholu

Może to być dobrej jakości wino, brandy, whisky. Nie powinno się tutaj wybierać wódki, żadnego innego mocniejszego alkoholu ani piwa. Zasadniczo jest to dobry prezent, jednak tylko i wyłącznie jeśli znamy tego promotora nieco bliżej i naprawdę wiemy, że wino czy inny alkohol będzie odpowiednim prezentem.

Nie warto kupować alkoholu jako prezentu dla promotora w momencie, jeśli w zasadzie to go w ogóle nie widzieliśmy albo nie za dobrze go znamy. Wówczas łatwo można popełnić prawdziwe faux-pas i kupić alkohol osobie, która w ogóle go nie pije albo miała problem z alkoholem.

Książka

Czy książka jest dobrym prezentem? Zasadniczo jest to całkiem dobry prezent jednak pod warunkiem, że znamy daną osobę albo chociaż mniej więcej jej upodobania. Zdecydowanie nie należy dawać tak po prostu książki nieznajomemu promotorowi.

Może nie jest to duże faux-pas, jednak kiepskim pomysłem jest kupowanie książki z dziedziny wiedzy danego promotora, która jest naprawdę bardzo znana – prawdopodobnie ta osoba już ją od dawna posiada.

Kawa, bombonierka, herbata

To jest dość ogólny prezent dla promotora, który jest w dobrym tonie i który można dać naprawdę w wielu różnych przypadkach.

Warto jeszcze w tym momencie podkreślić, że czasem, szczególnie dla panów, dobra kawa czy bombonierka albo zestaw czekolad czy herbatek może być lepszym prezentem niż bukiet kwiatów. Dobrze sprawdza się w tym zakresie np. ładna filiżanka.

Prezent dla promotora znajdziesz w ofercie Bengraversky.com

Podziel się z innymi!

Comments are closed.