Niebanalne urodziny dla dzieci

Niebanalne urodziny dla dzieci

Dzień urodzin naszych dzieci to szczególne święto, stąd do jego organizacji przykładamy wielu starań. Chcemy uhonorować jubilata, sprawić mu niespodziankę, godnie przyjąć zaproszonych gości.
Pracy jest przy tym sporo, a i wydatki niemałe. Jak zorganizować przyjęcie, aby spełnić nim marzenia naszego dziecka o imprezie niebanalnej, innej niż wszystkie, oryginalnej i niezapomnianej?

Miejsce ma znaczenie

Wybór miejsca na urodziny dla dzieci to zasadniczy warunek dalszych działań. Jeśli decydujemy się na nasze mieszkanie czy dom, to na pewno w znacznym stopniu obniżymy koszty. Jeśli do tego samodzielnie przygotujemy jedzenie, wykonamy dekoracje oraz zapewnimy atrakcje dla dzieci, to łączny wydatek będzie naprawdę niewielki.

Są jednak minusy takiego rozwiązania. Mieszkanie to ograniczona przestrzeń. Podobnie jak mały dom. W związku z tym konieczne będzie ograniczenie liczby zaproszeń.Na niewielkiej powierzchni pojawiają się także problemy logistyczne z rozstawieniem mebli, punktów z napojami czy przekąskami, wydzieleniem „sceny” na zaplanowane występy czy inne atrakcje.

Na organizatorach domówki spocznie także cała odpowiedzialność za przebieg imprezy: przygotowanie posiłków, podawanie do stołu, uzupełnianie przekąsek czy napojów, zbieranie i mycie brudnych naczyń, czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci, nadzorowanie całości. Rodzice raczej nie będą radośnie i beztrosko spędzać tego dnia.

Przyjęcie urodzinowe poza domem

To propozycja dla tych, którzy chcą w pełni uczestniczyć w uroczystości – nie jako obsługa, ale jako goście. Zakup usługi w firmie organizującej urodziny dla dzieci to coraz częściej spotykane zjawisko, głównie w dużych miastach.

Urodziny na zamówienie mogą do końca być niespodzianką dla dziecka i jego gości. Przygotowania w domu trudno jest prowadzić w ukryciu. Inaczej, gdy zlecamy je profesjonalistom, którzy przygotują i poprowadzą uroczystość według scenariusza ustalonego z zamawiającymi.

Atrakcje przede wszystkim

Nawet najlepsze jedzenie i ogromny tort nie są gwarancją udanych urodzin. Dzieci świętują inaczej niż dorośli – siedzenie przy stole jest dla nich nudne, więc koniecznie trzeba znaleźć sposób na tę nudę.

Maluchom potrzebne są atrakcje – wydarzenia niecodzienne, zachwycające, pozostawiające dobre wspomnienia. Czasem już samo miejsce taką atrakcją może być: park trampolin, papugarnia, centrum nauki, sala ze ściankami do wspinaczki to tylko kilka przykładów na niebanalne miejsce imprezy urodzinowej.

W co się bawić?

Jeśli nie możemy zapewnić super atrakcji w postaci miejsca czy animatorów zabawiających gości sami musimy nimi być. Warto przygotować sobie wykaz zabaw, konkursów z nagrodami, zawodów.

Mogą to być zabawy intelektualne, jak choćby głuchy telefon, intelektualne z elementami ruchu typu kalambury albo ruchowe gry i zabawy z piłką czy innymi przedmiotami. Te ostatnie najlepiej sprawdzą się w przydomowym ogrodzie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.