Paintball na ziemiach polskich rozwija się od początku XXI w.

Paintball na ziemiach polskich rozwija się od początku XXI w.

Na początku lat osiemdziesiątych XX wieku w Ameryce odkryto, że strzelanie do siebie nawzajem może przynosić przyjemność ludziom. Ściśle rzecz ujmując, jest to strzelanie kulkami napełnionymi farbą. Paintball stał się ulubioną rozrywką Amerykanów i bardzo szybko przeniósł się również do Europy.

Jest popularną dyscypliną również na Śląsku w mieście Gliwice Paintball jest chętnie praktykowany przez młodych Ślązaków.

Paintball w Polsce

Jak wokół każdej rozrywki w naszym kraju zawiązały się sekcje fanów czynnie uprawiających ów dynamiczny sport. Na fali popularności organizowane są regularne struktury paintball gliwice także należą do tego ruchu.

Daje możliwość pełnego rozwoju motorycznego paintball Gliwice urodziny, oczywiście osiemnaste, to powód, by zostać przyjętym do świata mężczyzn i rozegrać prawdziwy mecz z bronią w ręku.

Narodowa Liga Paintballowa

Od 2010 działają struktury sformalizowanej organizacji zrzeszającej miłośników paintballa. Struktura podzielona jest na dwie frakcje, ekstraklasę i drugą ligę. W obu wersjach umiejętności biorą udział dwa typy drużyn. Są trzy i pięcioosobowe teamy.Sezon rozgrywek trwa od wczesnej wiosny aż po późną jesień. Gracze mogą doświadczyć w zmaganiach różnych typów warunków pogodowych. Dlatego właśnie takim powodzeniem cieszył się paintball Gliwice i okolice dają wiele możliwości do organizacji strzelanek w przestrzeni miejskiej, jak i poza miastem.W roku 2012 Liga przybrała skrót PLP od słów Polska Liga Paintballowa po połączeniu się z innym odłamem tej dyscypliny.Zastanawiacie się pewnie, czy należą do niej Gliwice Paintball na Śląsku nie różni się niczym od reszty kraju.

Alternatywne grupy graczy

Życie nie lubi pustki i tworzy formacje wypełniające niewykorzystane przestrzenie. Znacznie starszą od NLP jest formacja Liga Drużyn Leśnych. Jej historia sięga początków XXI wieku. W 2004 zostały rozegrane pierwsze zawody leśnych zgrupowań. Po kilku latach liga zmieniła strukturę i podzieliła rozgrywki na cztery rejony. Oddzielnie walczy Polska południowa, północna, wschodnia i zachodnia. Grupy leśne organizują się doraźnie w większe formacje i realizują wspólnie scenariusze napisane z rozmachem.W ramach struktur ligowych od 2007 roku z inicjatywy centrum zachodniego powstał odłam organizujący paintball miejski tak zwany city paintball Gliwice urodziny tutaj z przyjaciółmi można zorganizować tak, jak w każdym rejonie kraju i cieszyć się ze spotkania z bliskimi.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.