Mity na temat kupowania sztucerów używanych

Mity na temat kupowania sztucerów używanych

XXI wiek to czas, w którym w internecie może pojawić się w zasadzie każda informacja i oczywiście nie będzie ona w żaden sposób sprawdzona. Pytanie zatem pojawia się, jak ocenić jej prawidłowość? Cóż jest to trudne i niestety na jej podstawie podejmujemy często nieprawidłowe decyzje. Poniżej zatem przedstawimy najważniejsze mity dotyczące broni myśliwskiej używanej.

Mit nr 1 – broń myśliwska używana sztucery nie będzie niebezpieczna dla kolejnego użytkownika

To mniej więcej argument tego samego sorto co “skoro do tej pory się nie zepsuła, to czemu miałaby to zrobić teraz”. A dlaczego by akurat teraz się nie zepsuć? No właśnie – oczywiście jak najbardziej sztucery używane możemy kupować. Jednak za każdym razem trzeba zbadać ich stan techniczny.

Co przykładowo może sprawić, że dana broń zupełnie nie nadaje się już do używania? Przykładowo wszelkie rozdęcia lufy. Dodatkowo wgłębienia w wewnętrznej części lufy, określane potocznie jako rak. Zasadniczo te rzeczy na pewno dyskwalifikują broń z dalszego użytku.

Mit nr 2 – Nie ma potrzeby sprawdzania osobiście kupowanej broni używanej

Zdecydowanie jest i to w ogóle jest podstawa kupowania broni używanej myśliwskiej. Trzeba dokładnie sprawdzić stan lufy, przewodów -czy nie ma żadnych śladów rdzy, wgnieceń czy czegokolwiek innego, co by wskazywało na znacznie większe zużycie broni- niżby wskazywał na to właściciel. Ponadto pewne skazy np. wgłobienia w wewnętrznej części przewodu zupełnie dyskwalifikują broń i sprawiają, że jest ona niebezpieczna. Obowiązkowo kupując sztucery używane trzeba je zatem zobaczyć i oddać kilka próbnych strzałów.

Mit nr 3 – Broń myśliwska używana sztucery sklep to lepszy wybór niż prywatne ogłoszenie sprzedam sztucer

Generalnie część sklepów prowadzi także w swojej ofercie sprzedaż broni używanej. Czy takie sztucery używane ze sklepu będą lepszej jakości? W zasadzie to trudno tu jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim bowiem ważne jest to, jaki to sklep i jak to osoba prywatna.

Jeśli bowiem ogłoszenie sprzedam sztucer pochodzi od bliskiej nam osoby, znajomego, z którym przyjaźnimy się od wielu lat itp. to jednak warto zastanowić się, czy taka oferta nie będzie lepsza od sklepowej. Z drugiej strony, jak mamy wybierać pomiędzy zupełnie nieznaną wszystkim osobą, a renomowanym, dobrej jakości sklepem, to w zasadzie może się okazać, że sklep stanowi znacznie lepsze rozwiązanie.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.