Prozdrowotne właściwości wakacji nad morzem

Prozdrowotne właściwości wakacji nad morzem

Rodzinny urlop można spędzić w sposób przyjemny i produktywny zarazem. Na to właśnie pozwalają wakacje nad morzem z dzieckiem, czyli wakacje spędzone nad naszym rodzimym Bałtykiem. Zabierz na nie swojego szkraba. Jest to pomysł idealny, zwłaszcza jeśli twoje dziecko często choruje i chcesz teraz zadbać o jego odporność.

Sposób na naturalną inhalację

Czego zdecydowanie nie brakuje nad morzem? Oczywiście jodu, czyli bardzo ważnego pierwiastka, bez którego niemożliwa stałaby się produkcja hormonów tarczycy, odpowiadających za niemalże wszystkie funkcje w organizmie (m.in. pracę mózgu, metabolizm, stan skóry czy układ nerwowy).

Za sprawą wakacji nad morzem z dzieckiem twój malec i ty również naładujecie się olbrzymią ilością prozdrowotnego jodu. Wdychając ten pierwiastek wraz z powietrzem, zapewnicie sobie naturalną inhalację. I to zupełnie za darmo!

Chwilowa przerwa od smogu

Klimat panujący nad morzem jest o niebo lepszy niżeli w dużych miastach, a nawet i górach. Zmianę dostrzeżesz od razu. A twoje dziecko na pewno ją poczuje. Będzie ona tym większa, w im większym i bardziej zanieczyszczonym mieście żyjecie na co dzień. Nawet jeden krótki tydzień wakacji nad morzem z dzieckiem przyniesie sporą ulgę waszym organizmom, a przede wszystkim układom oddechowym, które na co dzień w miastach dostają w kość.

Każdy dzień spędzony bez smogu pozwala na lepsze dotlenienie organizmu. Korzystajcie z tego! Cieszcie się tym, że możecie się zregenerować i wzmocnić od wewnątrz.

Korzystna zmiana diety

Może zdarzyć się też tak, że Wakacje nad morzem z dzieckiem umiejętnie przekonają malca do zupełnie nowych smaków. No bo co smakuje najlepiej w nadmorskich restauracjach? Oczywiście ryby! Starajcie się jeść je jak najczęściej. Upewnijcie się tylko, że rzeczywiście pochodzą one z Bałtyku i są wyławiane na świeżo, a nie sprowadzane z zagranicy i przechowywane w lodówkach.

A ryby i owoce morza są spożywczym źródłem omówionego już jodu. Jedząc je, można zapewnić swojemu organizmowi jeszcze większe ilości tego niezwykłego pierwiastka.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.