Jak otworzyć firmę recyklingową?

Jak otworzyć firmę recyklingową?

Ostatnimi czasy mogłoby się wydawać, że firma wywożąca śmieci to kura znosząca złote jajka. Założenie firmy recyklingowej wydaje się prostym sposobem nie tylko na oczyszczenie środowiska, ale także na osiągnięcie pokaźnych zysków. Firma recyklingowa dba o to, by odpady wykorzystać w jak największym stopniu, co znacząco przekłada się na mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Zapotrzebowanie na usługi recyklingowe wzrasta z roku na rok.

Firma wywożąca śmieci – pomysł na biznes

Polskie prawo dąży do tego, by za kilka lat przynajmniej połowa śmieci była poddawana recyklingowi. Dlatego trzeba stopniowo zwiększać ponowne wykorzystywanie odpadów. Należy jednak zdawać sobie z tego, że o ile recykling śmieci wydaje się dobrym pomysłem na biznes, o tyle założenie firmy wywożącej śmieci może wcale nie być takie łatwe. Przede wszystkim, trzeba dysponować sporym wkładem własnym – niezbędny okazuje się zakup pojazdów do odbioru śmieci, wyposażenie zakładu, a także dzierżawa terenu, na którym składować będzie się odpady.

Firma wywożąca śmieci – dotacje na jej otwarcie

Każda osoba zainteresowana otworzeniem firmy wywożącej śmieci może starać się o otrzymanie dofinansowania. Warto więc na bieżąco sprawdzać aktywne programy unijne, a także krajowe. Warto zadbać także o spełnienie wszystkich wymogów formalnych. Niezbędne jest otrzymanie różnego rodzaju zezwoleń, zgód inspekcji sanitarnych, a także odpowiednich decyzji środowiskowych. Mowa tutaj między innymi o zezwoleniu na przetwarzanie odpadów, zezwoleniu na zbieranie odpadów, a także o wpisie do rejestru.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.