Skoki tandemowe – niezapomniane przeżycie

Skoki tandemowe – niezapomniane przeżycie

Skoki tandemowe to świetna propozycja dla wszystkich osób, które marzą o skoku ze spadochronem, ale nie posiadają jeszcze żadnego doświadczenia. Dla wielu osób są okazją do podniesienia poziomu adrenaliny, a często także do przełamania własnych lęków i słabości, ponieważ korzystają z nich nawet osoby z lękiem wysokości.

Kto może spróbować skoku w tandemie?

Skoki tandemowe są skierowane praktyczne do każdej grupy wiekowej. Zazwyczaj decydują się na nie oczywiście osoby dorosłe, ale za zgodą rodziców dzieci również mogą spróbować. Dodatkowym ułatwieniem jest to, że nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia, a kilkunastominutowe szkolenie jest przeprowadzane bezpośrednio przed skokiem.

Firmy oferujące skoki tandemowe nie wymagają również przedstawiania zaświadczeń lekarskich o stanie zdrowia, natomiast warto wiedzieć, że istnieją pewne schorzenia, które stanowią przeszkodę. Wiele chorób układu sercowego oraz oddechowego, padaczka, niestabilność kręgosłupa, wrodzona łamliwość kości czy nadwaga to najpoważniejsze z przeciwwskazań do wykonywania skoków ze spadochronem.

Skoki tandemowe – niezapomniane przeżycie

Skok ze spadochronem jest z całą pewnością niezapomnianym przeżyciem. Może być wspaniałym pomysłem na prezent dla osoby, która potrzebuje oderwania od codzienności lub po prostu jest fanem sportów ekstremalnych.

Skoki tandemowe stały się również atrakcją, którą wykorzystuje się coraz częściej jako element różnego rodzaju spotkań czy konferencji biznesowych. Dodatkową atrakcją jest możliwość nagrania skoku, dzięki czemu będzie można do niego wrócić w dowolnej chwili.

Jak długo trwa skok w tandemie?

Przed wykonaniem skoku tandemowego należy się do niego odpowiednio przygotować. Pierwszym etapem jest krótkie szkolenie oraz zapoznanie się z najważniejszymi zasadami. Następnie należy dobrać odpowiedni sprzęt, między innymi kombinezon, kask i okulary.

Po wstępnym przygotowaniu trzeba wznieść się samolotem na wysokość ok 3000 – 4000 metrów. Po osiągnięciu zamierzonej wysokości instruktor razem z niedoświadczoną osobą skacze z samolotu. Pierwsze chwile to swobodny lot, w trakcie którego można osiągnąć prędkość nawet 250 km/h. Po rozłożeniu spadochronu prędkość zdecydowanie się zmniejsza i można spokojnie napawać się niezwykłymi widokami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.