Jakie kwestie uwzględnić przy wyborze kostki gitarowej?

Jakie kwestie uwzględnić przy wyborze kostki gitarowej?

Należy mieć świadomość, że wybór odpowiedniej kostki do gry ma zdecydowanie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że obecnie zakup nie jest tak łatwym zadaniem. Godny uwagi jest fakt, że od właściwego wyboru wspomnianego przedmiotu będzie zależał zarówno komfort gry, jak i brzmienie gitary.

Dlaczego odpowiednie dopasowanie kostki ma tak duże znaczenie?

Warto wiedzieć, że kostka jest pewnego rodzaju przedłużeniem palca. Oznacza to, że będzie miała bezpośrednią styczność ze strunami gitary. Trudno jest sobie wyobrazić chirurga, który będzie wykonywał operacje w zimowych rękawiczkach. Osobie wykonującej wspomniany zawód potrzebna jest precyzja.

Bardzo podobna sytuacja jest w przypadku gitarzystów. Kostki są przez nich wykorzystywane do gry. Komfort gry będzie zależał od tego, czy produkt będzie elastyczny, twardy, miękki. Kostki do gry mają ogromne oddziaływanie zarówno na brzmienie, jak i wybrzmiewanie zagranej struny.

Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie?

Wybór powinien być przede wszystkim podyktowany tym, jaką techniką gra dany gitarzysta. Jest to pierwszy aspekt, który powinno się uwzględnić. Osobom grającym w zespole rekomendowane jest zaopatrzenie się w elastyczną kostkę. Jest ona bowiem podatna w kontakcie ze strunami. Oznacza to, że produkt bez większych oporów przejdzie po strunach.

Z kolei gitarzyści preferujący grę solową powinni postawić na twardsze kostki do gry. Produkty nie tylko są sztywniejsze, ale również będą pozwalały na dokładniejsze zagranie określonego dźwięku.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Godny uwagi jest fakt, że elastyczność kostek będzie uzależniona od materiału wykorzystanego do ich produkcji. Nie wszyscy wiedzą, że jest to bardzo stary wynalazek. Obecnie zdecydowana większość omawianych produktów jest produkowana z plastiku. Ponadto bardzo duży wpływ na elastyczność będzie miała grubość.

Dostępne na rynku cienkie kostki mają grubość od 0,3 do 0,7 mm. Z kolei grubość średnich produktów będzie oscylowała od 0,8 do 1,3 mm. Do grubych należy zaliczyć kostki powyżej 1,4 mm. Należy mieć świadomość, że jest to podział kostek wykorzystywanych do gitary akustycznej i elektrycznej.

Kostki do gry dostępne są w ofercie Grawernia.pl.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.