Wszystko o talasoterapii

Wszystko o talasoterapii

Można powiedzieć, że talasoterapia jest jedną z najprzyjemniejszych metod leczenia uzdrowiskowego i odnowy biologicznej, ponieważ co może być lepszego niż wakacje w spa nad morzem. Morze jest naturalnym lekiem przeciwdepresyjnym, spędzanie nad nim czasu zapobiega rozwojowi stresu i stanu chronicznego zmęczenia. Dzisiaj porozmawiamy o wskazaniach do talasoterapii.

Co to jest talasoterapia?

Dosłownie słowo „talasoterapia” pochodzi ze starożytnej Grecji tłumaczy się jako – leczenie morzem. Przez talasoterapię rozumie się leczenie wodą morską, klimatem wybrzeża, glonami, morskim powietrzem i towarzyszącymi mu cechami klimatycznymi kurortu.

Nowoczesne ośrodki talasoterapii

Wakacje na wybrzeżu w spa nad morzem i regularne wizyty na plaży oraz kąpiele w morzu to cała esencja talasoterapii. Dzięki nowoczesnym technologiom centra talasoterapii zaczęły pojawiać się w nadmorskich kurortach na całym świecie, gdzie pacjentom oferuje się różnorodne nowoczesne zabiegi z wykorzystaniem wody morskiej.

Woda morska to podstawa

Woda do zabiegów jest poddawana starannemu przygotowaniu. Używana woda morska spełnia surowe normy jakości i wymagania sanitarne. Strefa poboru wody jest miejscem przyjaznym dla środowiska, centra talasoterapii spełniają niezbędne warunki oczyszczania, przygotowania, transportu i przechowywania wody oraz gwarantują jej czystość.

W ośrodkach talasoterapii i nadmorskich spa woda morska jest wykorzystywana do wielu zabiegów: – baseny i kąpiele z podgrzewaną wodą morską; procedura przyczynia się do łagodzenia skurczów mięśni, normalizacji stawów, poprawy krążenia krwi.– gimnastyka lecznicza w basenie, grupowa lub indywidualna, na przykład chodzenie pod prąd poprawia zaburzone krążenie kończyn dolnych, pomaga wyeliminować niewydolność żylną i stagnację; gimnastyka wodna pod okiem trenera i fizjoterapeuty stymuluje krążenie krwi, rozluźnia mięśnie, łagodzi ból i wspomaga odchudzanie.

Podwodny hydromasaż

Prysznic strumieniowy, prysznic natryskowy, kąpiel bąbelkowa, kąpiel z „wrzącą” wodą i inne rodzaje hydromasażu za pomocą wody morskiej stymulują krążenie krwi, łagodzą napięcie mięśni, sprzyjają procesom oksydacyjnym w tkankach, działają przeciwbólowo i relaksująco.

Oferta uzupełniająca

Oprócz zabiegów z użyciem wody morskiej w ośrodkach spa nad morzem stosuje się inne metody leczenia, takie jak:
– kąpiele błotne z alg i skorupiaków, błota morskiego, kompresy na bazie alg.
– aktywna kinezjoterapia (gimnastyka terapeutyczna), dla której miejsca są przygotowywane jak najbliżej linii brzegowej.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.