Prześcieradła z gumką – jeden ze sposobów na komfortowy sen

Prześcieradła z gumką – jeden ze sposobów na komfortowy sen

Wbrew pozorom wybór prześcieradła ma dość istotne znaczenie dla komfortowego wypoczynku, dlatego też warto się zastanowić nad własnymi oczekiwaniami względem tego elementu pościeli. Ważny jest nie tylko rozmiar, ale również rodzaj i materiał wykonania. Do wyboru jest prześcieradło z gumką lub bez, oba mają zarówno swoje zalety jak i wady.

Jak wybrać dobry rozmiar prześcieradła?

W przypadku prześcieradeł z gumką bardzo ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru. W tym przypadku nie ma bowiem możliwości wciągnięcia nadmiaru materiału pod materac. Wybór złego rozmiaru sprawi, że prześcieradło nie tylko nie będzie spełniało swojej funkcji, ale również będzie wyglądało źle, a spanie na nim będzie dalekie od komfortowego.

W większości przypadków prześcieradła z gumką posiadają około 15-20 cm zakładu, więc przed jego zakupem należy zmierzyć grubość materaca. W przypadku, gdy będzie ona większa niż wielkość zakładu, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zakupu prześcieradła z gumką o rozmiar większego. Szczególnie istotne znaczenie dobór rozmiaru będzie miał w przypadku prześcieradeł wykonanych z dżerseju oraz bawełny (ze względu na nikłą rozciągliwość tych materiałów).

Czy prześcieradło z gumką może mieć wady?

Prześcieradła z gumką są bardzo estetyczne i wygodne w użytkowaniu, co do czego chyba nikt nie ma większych wątpliwości. Ponadto grubość prześcieradła nie ma wpływu na jego tendencję do zwijania się, a co za tym idzie modele dużo tańsze pod tym względem będą się sprawdzały równie dobrze co te droższe. Idealnie przylegające do materaca prześcieradło sprawia wrażenie idealnego ładu i porządku.

Choć prześcieradła z gumką bez wątpienia mają wiele zalet, to jednak nie są całkowicie pozbawione wad. Największą z nich są trudności w jego składaniu, co wiele osób skutecznie zniechęca do zakupu. Składanie takiego prześcieradła wymaga wiele cierpliwości i nieco praktyki. Aby skutecznie złożyć takie prześcieradło w pierwszej kolejności należy złożyć je na pół, po czym sąsiadujące ze sobą rogi włożyć w dłonie. Dłonie należy ze sobą złączyć, a prześcieradło ułożyć na dowolnej płaskiej powierzchni, po czym chwycić je za rogi z prawej strony i złożyć mniej więcej w 1/3 szerokości, a pozostałe rogi przełożyć tak, by powstał prostokąt.

Prześcieradła z gumką dostępne są w ofercie vegehome.pl.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.