Czym jest liposukcja i jakie są jej rodzaje?

Czym jest liposukcja i jakie są jej rodzaje?

Coraz więcej ludzi decyduje się na korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala ona nie tylko pozbyć się zmarszczek czy przebarwień, lecz również wymodelować sylwetkę. Popularnym zabiegiem jest liposukcja, podczas której usuwa się nadmiar tłuszczu.

Na czym polega liposukcja?

Podczas liposukcji dochodzi do usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonej partii ciała. Obecnie istnieje kilka rodzajów tego zabiegu, do części z nich wykorzystywana jest kaniula, przy innych nie ma konieczności korzystania z niej. Liposukcja w Katowicach może być przeprowadzana na różnych partiach ciała. Pacjenci najczęściej chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha, jednak zabieg można wykonać również na udach, pośladkach, a nawet podbródku.

Komu zaleca się wykonanie liposukcji?

Liposukcja katowice to zabieg, któremu mogą poddać się osoby chcące pozbyć się nadmiaru tłuszczu z wybranej przez siebie partii ciała. Nie jest to jednak forma walki z otyłością czy dużą nadwagą. Zabieg jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy chcieliby zmniejszyć dysproporcję pewnych części ciała.

Liposukcja przynosi dobre efekty również u osób, które mają problem z niewielkimi fałdkami na brzuchu czy udach, których nie są w stanie się pozbyć. Na takie modelowanie sylwetki Katowice decydują się również kobiety po ciąży, które po porodzie mają na brzuchu nieestetyczną „oponkę”.

Rodzaje liposukcji

Klasyczna liposukcja Katowice jest przeprowadzana przy użyciu kaniuli – cienkiej rurki, która jest wprowadzana pod skórę przez niewielkie nacięcia zrobione w niewidocznych miejscach. Podczas zabiegu kaniula jest połączona ze specjalnym urządzeniem, które wytwarza podciśnienie i umożliwia odessanie tłuszczu. Jest to skuteczna metoda modelowania sylwetki, jednak obecnie popularność zyskują również inne rodzaje liposukcji.

Często wybieraną opcją jest liposukcja laserowa. Również w tym przypadku wykorzystuje się kaniulę, jednak ma ona wiązkę laserową, dzięki której możliwe jest rozpuszczenie tkanki tłuszczowej i zmienienie jej w emulsję, która następnie jest usuwana z organizmu. Na uwagę zasługuje także liposukcja ultradźwiękowa. Umożliwia ona modelowanie sylwetki Katowice z wykorzystaniem ultradźwięków, które oddzielają komórki tłuszczowe od tkanek. Co ciekawe, można zdecydować się na rozszerzoną wersję zabiegu, dzięki której uda się nie tylko pozbyć tłuszczu, lecz również ujędrnić skórę.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.