Funkcjonalne i wygodne fotele do salonów kosmetycznych

Funkcjonalne i wygodne fotele do salonów kosmetycznych

Fotel kosmetyczny to integralna i najważniejsza część każdego salonu, w którym wykonuje się różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Niezwykle ważne jest, aby dopasować go adekwatnie do swoich potrzeb, co usprawni pracę i wpłynie na jej komfort. Warto pamiętać także o tym, że również klient powinien czuć się komfortowo.

Fotel, który usprawni pracę w salonie kosmetycznym

Fotel kosmetyczny zależnie od rodzaju może mniej i bardziej wpływać na komfort wykonywania poszczególnych zabiegów. Na przykład warto zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość zdjęcia podłokietników, co w przypadku niektórych zabiegów może zdecydowanie usprawnić pracę przy pacjencie.

Fotele kosmetyczne należy również dopasować adekwatnie do zabiegów, jakie w salonie najczęściej wykonujemy. Nieco inny sprawdzi się w przypadku wykonywania makijażów czy paznokci, a nieco inny w przypadku zabiegów na całym ciele.

Fotel – sposoby regulacji

Klient salonu kosmetycznego spędza w nim czasami wiele godzin, dlatego fotel powinien zapewniać pełny komfort nawet przez długi czas. Warto więc zwrócić uwagę na jego miękkość, a także możliwość regulacji zarówno oparcia, jak i zagłówków, podnóżków czy nawet podłokietników.

Im bardziej zaawansowany fotel kosmetyczny, tym bardziej wpływa on na komfort pracy i wygodę klienta. Najprostsze modele mogą mieć regulowane poszczególne elementy w sposób manualny lub z pomocą dźwigni.

Warto jednak zwrócić uwagę na fotele kosmetyczne, które są wyposażone w dodatkowe silniczki elektryczne – dzięki nim sterowanie oparciem czy podgłówkami i podnóżkami jest znacznie prostsze i daje więcej możliwości. Siedzisko i oparcia można dopasować idealnie i adekwatnie do potrzeb każdego pacjenta, co zapewnia mu znacznie większy komfort.

Jaka tapicerka na fotelu kosmetycznym?

Na funkcjonalność foteli kosmetycznych niewątpliwe wpływ na rodzaj tapicerki – powinna być ona wytrzymała i odporna na różnorodne czynniki, w tym wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto powinna być także łatwa do utrzymania w czystości.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest eko skóra, która jest nie tylko znacznie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale równie wilgoć. Ponadto z eko skóry znacznie łatwiej usunąć wszelkie zabrudzenia.

Fotel kosmetyczny znajdziesz w ofercie beautysystem.pl

Podziel się z innymi!

Comments are closed.