Do czego służą stemple?

Do czego służą stemple?

Chciałbyś ciekawie zaakcentować zaproszenia ślubne lub komunijne? A może w Twojej firmie produkowane są limitowane produkty, które chcesz ładnie opakować i opieczętować? Stemple do laku będą idealne, aby w nietuzinkowy sposób ozdobić dokumenty i produkty.

Stempel do laku — co to?

Jest to okrągła podstawa (stempel), na której grawerowana jest wybrana grafika. Stempel wykonany jest z mocnego materiału, najczęściej mosiądzu. Dzięki temu nie jest narażony na uszkodzenia. Grawer na stemplu może występować w wersji z odbiciem wklęsłym i wypukłym. Aby łatwiej tworzyć pieczątki z laku stempel posiada drewnianą rączkę o opływowym kształcie idealnie dopasowującym się do dłoni. Średnica stempla nie może być zbyt duża, zazwyczaj wynosi ona około 40 mm.
Podobnym produktem jest referentka. Również wykonywana jest z mosiądzu, ale jej rozmiar jest mniejszy – 20 mm. Posiada uchwyt typu brelok. Zastosowanie obu produktów jest takie samo.

Lak do stempli

Stemple można odcisnąć na plastelinie lub laku. Wygrawerowany obraz zostanie odbity na miękkim materiale. Aby wszystkie elementy były dobrze widoczne należy pewnie docisnąć stempel do laku i uważać, aby cały nie wypłynął.
Najczęściej używanym materiałem do stempli jest lak. Pod wpływem temperatury rozpuszcza się do półpłynnej postaci, w temperaturze pokojowej zastyga zachowując nadany mu kształt. Posiada bardzo dobrą przyczepność do materiałów i papieru. Charakteryzuje się dużą kruchością. Chcąc go odkleić od kartki kryszy się nie zostawiając po sobie śladu. Występuje w wielu wariantach kolorystycznych: czarnym, czerwonym, zielonym, niebieskim, czerwonym, srebrnym, złotym i bordowym.

Zastosowanie

Stemple znajdują zastosowanie w wielu miejscach takich jak: banki, biura i urzędy. Często używane są do własnych potrzeb.
Stemple stosuje się do zabezpieczania dokumentów, listów, dyplomów, gwarancji i certyfikatów. Popularne stało się stemplowanie zaproszeń na ślub lub komunie. Za pomocą stempla można zapieczętować pomieszczenie lub szafę.
Stosując stemple można ładnie oznakować prezenty np. butelki z winem. Firmy produkujące ekskluzywne produkty stemplują je swoim logo. Nadaje to produktom niepowtarzalnego charakteru. Tworząc serie limitowane produktów producenci oznaczają je stemplem by odróżniały się od innych.

Stempel do laku znajdziesz w ofercie Grawernia.pl

Podziel się z innymi!

Comments are closed.