Czym jest dieta sokowa?

Czym jest dieta sokowa?

Jeżeli Twój organizm jest zanieczyszczony i szukasz sposobu na szybkie, naturalne i przede wszystkim zdrowe oczyszczenie go, to dieta sokowa jest właśnie dla Ciebie! Głównym zadaniem diety sokowej jest oczyszczenie organizmu, natomiast ma to również inne plusy, takie jak pozbycie się kilku kilogramów oraz uzupełnienie niedoborów w organizmie.

Na czym polega dieta sokowa?

Diety sokowe polegają na zastąpieniu tradycyjnych posiłków, sokami. Należy wspomnieć, że zdrowo prowadzona dieta powinna trwać maksymalnie 8 dni. W skład kuracji sokowej wchodzą naturalne, stuprocentowe soki, które są świeżo wyciskane, smoothie oraz napoje z dodatkiem wody kokosowej lub kombuchy.

Składniki, które znajdują się w sokach oraz innych napojach są dokładnie selekcjonowane, dzięki czemu przyczyniają się do oczyszczenia organizmu z toksyn, wywołując przy tym wiele pozytywnych zmian w całym ciele. Dieta oparta na sokach nie powinna trwać zbyt długo, ponieważ jej efekty mogą być odwrotne do zakładanych i objawiać się spowolnionym metabolizmem lub osłabieniem.

W jaki sposób przygotować się do diety sokowej?

Zalecane jest, aby przed rozpoczęciem diety sokowej poprzedzona ona była dietą przygotowawczą, trwającą 3-5 dni. W trakcie jej trwania należy ograniczyć spożywanie mięsa, dań smażonych, słodyczy oraz nabiału. Posiłki powinny być skomponowane przede wszystkim z warzyw, owoców, białka roślinnego oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych.

Bardzo ważnym elementem zarówno w trakcie diety sokowej, jak i w okresie przygotowawczym, jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Przygotuje to organizm do płynnych pokarmów, ale również wspomoże oczyszczenie go z toksyn. Dodatkowo należy ograniczyć intensywną aktywność fizyczną i zastąpić ją jogą lub pilatesem.

Jakie są efekty diety sokowej?

Dieta sokowa pozwoli na oczyszczenie organizmu z substancji szkodliwych, które pojawiają się w powietrzu oraz jedzeniu. Dzięki detoksykacji pozbędziesz się obrzęków oraz nadmiaru wody, a skóra stanie się jędrniejsza i gładsza.

Detoksykacja pomoże również w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Szacowane jest, że dieta sokowa pozwala na pozbycie się nawet 5 kilogramów w ciągu 8 dni. Detoksykacja jest również świetna dla osób, które mają problemy jelitowe.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.