Poduszka wałek – jak wpływa na komfort snu?

Poduszka wałek – jak wpływa na komfort snu?

Dobry sen to lepsze samopoczucie, siły witalne i odporność. Chcąc z pełni cieszyć się życiem, warto zadbać o to, by wyposażenie sypialni sprzyjało komfortowemu wypoczynkowi w nocy. Na co zwrócić uwagę? Oprócz materaca ogromne znacznie ma poduszka. Powinna zapewniać podparcie i odciążać kręgosłup. Dlaczego poduszka wałek sprawdzi się w tej kwestii najlepiej?

Co wpływa na jakość nocnego wypoczynku?

Zaburzenia snu to coraz częściej występujący problem. Mogą mieć różne podłoże, choć często powód jest błahy. To może być niewygodny materac albo źle dobrana poduszka.
Chcąc dobrze się wysypiać, warto zadbać o to, by sypialnia była oazą wypoczynku. Powinna być urządzona w stonowanych, sprzyjających wyciszeniu barwach. Przed snem należy dobrze ją przewietrzyć. Wszelkie tekstylia muszą być miękkie, delikatne, nie mogą podrażniać. Wybierając poduszkę, należy zwracać uwagę na to, by zapewniała kręgosłupowi właściwe oparcie – w przeciwnym razie stanie się przyczyną dyskomfortu, a tym samym problemów z zasypianiem czy częstych wybudzeń.

Wałki do spania – poduszki przyjazne kręgosłupowi

Nie bez powodu tak wiele osób przyznaje, że w nocy się nie wysypia. Jedną z przyczyn są powszechnie wybierane tradycyjne, płaskie poduszki. Te nie zapewniają oparcia kręgosłupowi w odcinku szyjnym, tym samym wymuszając nienaturalną, nadwyrężającą mięśnie pozycję.
Jak ulżyć sobie w bólu? Na sztywność karku czy bóle mięśni z pewnością pomoże wymiana poduszki na specjalny wałek do spania. Ten nie tylko świetnie się prezentuje i jest przyjemny w dotyku, ale przede wszystkim jest polecany przez fizjoterapeutów. Wałki do spania zostały zaprojektowane z myślą o ergonomii. Pozwalają kręgosłupowi przyjąć najwygodniejszą pozycję i odciążają go.

Gdzie szukać dobrej klasy poduszki wałka?

Wałki do spania wciąż są znacznie mniej popularne niż tradycyjne poduszki. Z tego powodu kupienie wałka do spania w pierwszym lepszym sklepie może się nie udać.
Znacznie lepiej sprawdzić dobrze wyposażony, cieszący się renomą sklep stacjonarny z akcesoriami sypialnianymi lub zajrzeć do sieci. Istnieją nawet sklepy internetowe specjalizujące się w sprzedaży wałków do spania. Dostępne są różne rozmiary, grubości, rodzaje wypełnienia, by poduszka wałek była maksymalnie dopasowana do potrzeb konkretnej osoby.

Wałki do spania znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl

Podziel się z innymi!

Comments are closed.