Gdzie do endokrynologa na Śląsku?

Gdzie do endokrynologa na Śląsku?

Nieleczone zaburzenia hormonalne potrafią skutecznie odebrać siły witalne i wywołać liczne dolegliwości. Obserwując u siebie niepokojące objawy chorób układu dokrewnego, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem specjalizującym się w endokrynologii. Jak znaleźć dobrego specjalistę na Śląsku? Gdzie do endokrynologa Katowice czy endokrynologa Bielsko Biała?

Niepokojące objawy zaburzeń hormonalnych

Pierwsze objawy zaburzeń hormonalnych bywają bardzo niespecyficzne i łatwo je przeoczyć. Dlatego warto czujnie obserwować swój organizm i regularnie wykonywać badania profilaktyczne. Kiedy warto skonsultować swój stan zdrowia z endokrynologiem? Typowe dla chorób układu dokrewnego są przede wszystkim osłabienie, zły nastrój, senność. Niepokojące są nagłe wahania wagi, a u kobiet także nieregularne cykle lub zatrzymanie miesiączki. U obu płci mogą pojawić się problemy skórne: trądzik, przesuszenie skóry albo jej mocne przetłuszczanie. Symptomy sugerujące zaburzenia hormonalne to również łysienie, a u kobiet też pojawienie się owłosienia w nietypowych miejscach: na twarzy, plecach, pośladkach albo klatce piersiowej.

Endokrynolog Katowice, endokrynolog Bielsko Biała – gdzie szukać specjalisty?

Na Śląsku nie brakuje lekarzy specjalizujących się w diagnozowaniu i leczeniu chorób układu dokrewnego. W razie jakichkolwiek niepokojących symptomów, warto szybko umówić się na wizytę w pobliskim gabinecie – o to najłatwiej w przede wszystkim w większych miastach.

Endokrynolog Katowice czy endokrynolog Bielsko Biała przeprowadzi wywiad, a następnie zleci badania, które potwierdzą lub wykluczą zaburzenia w wydzielaniu hormonów. Zajmie się także wprowadzeniem odpowiedniego leczenia.

Jakie choroby leczą endokrynolodzy Katowice i Bielsko Biała?

Endokrynologia to dziedzina medycyny, która skupia się na gruczołach wydzielania wewnętrznego. Oznacza to, że lekarz tej specjalizacji leczy choroby tarczycy, trzustki, nadnerczy czy przysadki mózgowej.Bardzo często diagnozowanymi chorobami są nadczynność i niedoczynność tarczycy, coraz więcej osób zmaga się też z zespołem Cushinga czy Addisona. Czasem endokrynolog współpracuje z lekarzem innej specjalizacji – zwłaszcza w przypadku cukrzycy czy chorób związanych z układem płciowym: policystycznych zaburzeń jajników czy zaburzeń płodności.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.