Korzeń kudzu – leczenie uzależnień i inne właściwości

Korzeń kudzu – leczenie uzależnień i inne właściwości

Kudzu, zwane również ołownikiem łatkowatym, to roślina od stuleci ciesząca się popularnością w takich krajach jak Japonia, Chiny i Korea. Ze względu na swoje właściwości lecznicze jest coraz częściej wykorzystywana w różnych zakątkach świata. Kudzu korzeń ceni się szczególnie za wspieranie w walce z uzależnieniami. Co warto wiedzieć o tej egzotycznej roślinie?

Walka z uzależnieniami

Zażywanie preparatów z korzenia omawianej rośliny ma wpływ zarówno na układ nerwowy, jak i oczyszczanie organizmu. Kudzu proszek przede wszystkim stymuluje produkcję neuroprzekaźników, takich jak serotonina i dopamina. Jego spożywanie poprawia więc samopoczucie, tym samym obniżając potrzebę sięgnięcia po używki. Ułatwia również redukcję napięcia i zmęczenia oraz pomaga radzić sobie ze stresem. Warto wiedzieć o tym, że kudzu korzeń może pomóc oczyścić organizm z toksyn. Dzięki swoim właściwościom detoksykującym usuwa szkodliwe substancje powstałe w wyniku metabolizmu alkoholu oraz toksyny takie jak nikotyna. Może być więc również korzystnym środkiem w walce z uzależnieniem od tytoniu.

Na co jeszcze wpływają preparaty z tej rośliny?

Kudzu proszek wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu może obniżać ryzyko powstawania nowotworów. Jest szczególnie ceniony za niwelowanie prawdopodobieństwa pojawienia się raka prostaty. Zawarte w nim substancje wpływają bowiem na układ hormonalny, obniżając działanie testosteronu. Mogą również łagodzić objawy menopauzy i andropauzy.

Wśród potwierdzonych badaniami właściwości kudzu pojawia się też działanie przeciwzapalne i obniżające ciśnienie tętnicze. Suplementacja preparatami na bazie korzenia może chronić przed arytmią serca, obniżać ryzyko pojawienia się cukrzycy oraz wspierać prawidłowe krążenie krwi.

O czym należy pamiętać?

Decydując się na zażywanie roślinnych suplementów, należy zawsze skonsultować się ze specjalistami. To szczególnie istotne w przypadku osób poddawanych farmakoterapii. Odpowiedzialne stosowanie preparatu może nieść za sobą pozytywne korzyści dla zdrowia.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.