Ile kosztuje leczenie niepłodności?

Ile kosztuje leczenie niepłodności?

Zapłodnienie in vitro jest często ostatnią szansą bezpłodnej pary na posiadanie dziecka. Należy jednak pamiętać, że koszty są bardzo wysokie, a najwięcej kosztuje punkcja jajników oraz zapłodnienie. Jeszcze do niedawna leki również były sporym obciążeniem finansowym.

Cena leczenia niepłodności

Obecnie jednak większość takich preparatów jest refundowana. Warto zaznaczyć, że pacjent nie musi brać udziału w rządowym programie leczenia niepłodności, żeby mieć prawo do refundowanych preparatów. Obecnie duża liczba placówek w kraju oferuje in vitro Cena oscyluje w okolicach 7 tysięcy złotych. Ważną rolę odgrywa także Badanie nasienia cena wynosi około 150-200 zł. Należy pamiętać, że na cenę duży wpływ ma zakres badania. Jest to podstawowy test, który wykonuje się u mężczyzn, żeby sprawdzić jakość oraz aktywność plemników. Analizowane są te parametry, które mają wpływ na zapłodnienie. Warto zaznaczyć, że można również wykonać badanie rozszerzone, czyli tak zwany spermiogram. Wyniki takiego badania umożliwiają ocenę stanu żywych plemników, a także szczegółową analizę ich budowy. Dla par starających się o dziecko niezwykle ważne jest leczenie niepłodności cena natomiast gra drugorzędną rolę.

Koszty badań diagnostycznych

Warto wybierać placówki działające od wielu lat na rynku, które mają renomę i wykwalifikowanych lekarzy w swoich szeregach. Należy się odpowiednie przygotować na badanie nasienia Cena w porównaniu do innych badań diagnostycznych jest stosunkowo niska. Koszt diagnostyki nie powinien przekroczyć 300 zł. Znacznie droższe jest leczenie niepłodności Cena całkowita to około 10 tysięcy złotych. Jak widać jest to kwota, na którą niewielu ludzi może sobie pozwolić, ale mimo to cały czas dużym zainteresowaniem cieszy się in vitro cena dla takich osób nie ma dużego znaczenia. W niektórych przypadkach trzeba wykonać również rozszerzone badanie nasienia, które jest określane mianem spermiogramu. W ten sposób można szybko ocenić ile w nasieniu jest żywych plemników. Spermiogram umożliwia również dokładną analizę tych cząsteczek. Zdecydowanie największym kosztem jest punkcja jajników, która może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Od jakiegoś czasu refundowane są już leki, które są dobierane przez lekarza pod kątem indywidualnym.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.