Komfortowe stoły do masażu

Komfortowe stoły do masażu

Rodzajów masażów jest bardzo wiele. Wszystkie wymagają wiedzy i umiejętności, a niektóre również zastosowania specjalnych akcesoriów. Każdy przeprowadza się na odpowiednim stole. W zależności od potrzeb stoły do masażu mogą różnić się nieco wyglądem, a także funkcjami. O wyborze tego urządzenia decyduje przede wszystkim masażysta.

Dla komfortu pacjentów i masażystów

Te profesjonalne urządzenia mogą różnić się nie tylko swoimi parametrami, ale również funkcjami, dlatego tak ważne jest, aby dobrać je adekwatnie do potrzeb konkretnych zabiegów. Przede wszystkim muszą one właściwie służyć samemu masażyście. Istotna jest więc ich wysokość, szerokość, długość, a także możliwość regulacji poszczególnych części oraz ewentualnych zagłówków.

Stoły do masażu muszą również być komfortowe dla samego pacjenta. Nie mogą być za małe, a materac powinien być wygodny. Możliwość regulacji podłokietników, zagłówków czy stopek w bardzo dużym stopniu wpływa na wygodę użytkowania takiego sprzętu. Jednak nie każdy stół musi je posiadać. O tym decyduje fizjoterapeuta, rodzaj pacjenta i zabiegów, jakie on głównie wykonuje.

Solidne i wytrzymałe materiały

Stoły do masażu muszą być dostosowane do intensywnej eksploatacji. Nie tylko przecież unoszą pacjenta – w czasie zabiegów nierzadko masażysta musi użyć dużej siły. Dobrej jakości materiały są więc podstawą. Najczęściej wykonuje się więc je z solidnego drewna oraz stali.

Nie mniej istotny jest materac. Zazwyczaj tapicerka wykonana jest z tworzywa skóropodobnego, które jest wytrzymałe, plamoodporne i łatwe do utrzymania w czystości. A to również jest bardzo ważne w codziennym użytkowaniu.

Mobilny lub stacjonarny

Jeszcze jedna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę w przypadku stołów do masażu, jest fakt, czy będą one używane tylko w sposób stacjonarny, czy również mobilnie. Te pierwsze zazwyczaj są dużo większe i stabilniejsze.

Stoły mobilne powinny się wygodnie i szybko składać. Muszą być również na tyle lekkie, aby masażysta dał radę je przenieść. Dodatkowym ulepszeniem mogą być specjalne gumki na nóżkach, które dobrze stabilizują stół masażysty. Choć to tylko szczegóły, to jednak mają duże znaczenie dla wygodnego i komfortowego użytkowania, więc warto wziąć je pod uwagę.

Stoły do masażu dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.