Laserowe zamykanie naczynek – bezbolesne i skuteczne

Laserowe zamykanie naczynek – bezbolesne i skuteczne

Pękające naczynka potrafią skutecznie pogorszyć wygląd skóry i odebrać pewność siebie. Zwłaszcza gdy jest ich sporo, zwracają uwagę i są trudne do ukrycia. Aby znowu cieszyć się gładką, piękną cerą, warto zgłosić się do kliniki medycyny estetycznej i laserowo usunąć zmiany. Na czym polega zamykanie naczynek i jakie daje efekty?

Co powoduje tak zwane pajączki na skórze?

Skąd czerwone, nieestetyczne pajączki na skórze? Tendencja do ich powstawania jest zapisana w genach – to płytko umiejscowione naczynia włosowate i jasna karnacja, przez które łatwo prześwitują.Ich bezpośrednią przyczyną są jednak czynniki środowiskowe. Czasem to choroba jak nadciśnienie albo cukrzyca, czasem zmiany hormonalne, na przykład w ciąży. Najczęściej do powstawania pękających naczynek dochodzi w wyniku ekspozycji na słońce lub długotrwałego przebywania tam, gdzie panują wysokie temperatury. Na osłabienie kondycji skóry, a więc i na pękanie naczynek wpływają również papierosy oraz alkohol, a także niedobory witamin, zwłaszcza C i K.

Jak wygląda laserowe zamykanie naczynek?

Cera z pękającymi naczynkami wymaga specjalnego traktowania. Delikatna pielęgnacja i unikanie czynników ryzyka (wysoka temperatura, słońce, ostre przyprawy) pomogą uniknąć kolejnych zmian, jednak nie zlikwidują tych już powstałych. Aby poprawić wygląd cery, najlepiej zapisać się na laserowy zabieg zamykania naczynek.Ten przeprowadzany jest przez specjalistę z zakresu medycyny estetycznej w wyposażonym w profesjonalny sprzęt gabinecie. Laserowe usuwanie pajączków jest całkowicie bezbolesne i w pełni bezpieczne. Wiązkę światła laserowego kieruje się na pęknięte naczynka, rozbijając je i prowadząc do ich wchłonięcia przez otaczające tkanki.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu usuwania pajączków?

Zamykanie naczynek z użyciem lasera przynosi doskonałe efekty. Skóra jest gładka, zdrowa i piękna. Po zabiegu mogą jednak pojawić się lekkie zaczerwienienia czy siniaki – skóra potrzebuje czasu, żeby dojść do siebie.Przez kilka tygodni po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i mocnych kosmetyków. Należy stosować zaleconą przez specjalistę, bardzo delikatną pielęgnację. Czasem zalecana jest suplementacja witamin czy kolagenu, żeby przyspieszyć regenerację skóry.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.