Manicure hybrydowy w domu

Manicure hybrydowy w domu

W ostatnich latach lakiery hybrydowe odniosły ogromny sukces na rynku światowym. Obecnie używane są w niemal każdym salonie kosmetycznym, ale również przez osoby, które wykonują manicure samodzielnie.

Manicure hybrydowy w domu – w co się zaopatrzyć?

Chcąc wykonywać profesjonalny manicure hybrydowy w domu, musimy zaopatrzyć się w produkty, które znacznie to ułatwią. Oprócz samych kolorowych lakierów i lampy LED warto nabyć hybrydową bazę i top, które znacząco zwiększą trwałość manicure. Przydatne okażą się również akcesoria takie jak preparat odtłuszczający płytkę paznokcia czy płyn do zmiękczania skórek.

W celu wykonania bardziej skomplikowanych wzorów można zaopatrzyć się w pędzle do zdobień lub naklejki winylowe, które umożliwiają łatwe wykonanie profesjonalnych wzorów. Ciekawą metodą zdobienia paznokci jest ich stemplowanie, które można wykonać również lakierami hybrydowymi.

Najważniejsze zasady w profesjonalnym manicure

Sięgając po lakiery hybrydowe nie wystarczy profesjonalny sprzęt, ale również stosowanie się do pewnych zasad. W manicure bardzo ważna jest precyzja – lakier należy nakładać powoli, omijając skórki i nakładając cienką warstwę również na krawędź paznokcia. W internecie można znaleźć wiele filmów instruktażowych, które dokładnie opisują najbardziej efektywne metody nakładania lakieru.

Podobnie jak kolorową warstwę lakieru, nakładamy również bazę i top. Manicure wykonujemy krok po kroku, najpierw odtłuszczając płytkę paznokcia, a następnie nakładając bazę, dwie warstwy lakieru i top. Po każdej warstwie lakier należy utwardzić w lampie przez określony czas.

Praktyka czyni mistrza

Pierwszy manicure może być totalnym niewypałem, jednak nie należy się przez to zrażać. Wraz z kolejnymi próbami zacznie on wyglądać bardziej profesjonalnie. Równomierne i precyzyjne nakładanie warstw można poćwiczyć na tradycyjnym lakierze, zamiast od razu sięgać po lakiery hybrydowe. W razie popełnienia błędu bardzo łatwo będzie zmyć lakier.

Bardzo ważne jest również stałe nabywanie nowej wiedzy poprzez oglądanie filmów instruktażowych i czytanie instrukcji. Temat manicure jest obecnie bardzo popularny w sieci, a więc bez trudu można znaleźć w internecie poradniki dla początkujących, także te, które pomogą nam wykonać na paznokciach nieco bardziej skomplikowane zdobienia.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.