Mezoterapia igłowa – jaki daje efekt?

Mezoterapia igłowa – jaki daje efekt?

Co sprawia, że mezoterapia igłowa jest zabiegiem tak popularnym? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć na https://www.esteti-med.pl/, stronie gabinetu medycyny estetycznej EstetiMed mieszczącego się w centrum Warszawy, z którego bardzo chętnie korzystają i te młodsze, i starsze, nowoczesne mieszkanki stolicy.

Czym jest mezoterapia?

Jest to proces polegający na nakłuwaniu skóry twarzy, szyi i dekoltu bardzo cienkimi igłami. Wskutek tych nakłuć krew zaczyna szybciej krążyć, a zatem pobudzane są procesy regeneracyjne skóry głębokiej i naskórka. Dodatkowo do zabiegu stosuje się specjalne koktajle, których celem jest dostarczenie głęboko pod skórę odżywczych substancji.

Mezoterapia jest lekko inwazyjnym zabiegiem, jednak przeprowadzona w odpowiednich, bezpiecznych i higienicznych warunkach nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia, ani nie jest bolesna.

Koktajle stosowane do zabiegów

W celu odmłodzenia, rewitalizacji i głębokiego nawilżenia stosuje się NCTF HA – czyli kompleks różnych witamin oraz aminokwasów z substancjami nawilżającymi. Hialuronian sodu R-fine intensywnie nawilża i poprawia gęstość skóry. Dedykowany jest osobom młodszym, pragnącym poprawić stan swej skóry. Czysty kwas hialuronowy MHA 10 intensywnie nawilża oraz odmładza, a MHA 18 to czysty gęsty kwas hialuronowy, który dodatkowo zagęszcza skórę.

W mezoterapii igłowej stosowany jest także Hydrobooster o działaniu nawilżającym, ujędrniającym i odmładzającym oraz Hair Care – kompleks witamin stosowany do pobudzania cebulek włosów do wzrostu.

Zalety mezoterapii

Mezoterapia igłowa jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych, zarówno przez młode osoby, jak i kobiety dojrzałe, zabiegiem nawilżająco-ujędrniającym skórę. Przede wszystkim pozwala ona na nawilżenie skóry, która utraciła swój odpowiedni poziom wody, i przez to wydaje się być wiotka i mało sprężysta. Rewitalizacja skóry powoduje dostarczenie do skóry kompleksów witaminowych, które wspomogą jej właściwe funkcjonowanie.

Na stronie https://www.esteti-med.pl/ można też znaleźć innego rodzaju zabiegi upiększające, jednak mezoterapia zasługuje na specjalne wyróżnienie. Pozwala na spłycenie zmarszczek, a także zapobieganie starzeniu się skóry. Spośród wielu zabiegów medycyny estetycznej, ten właśnie jest jednym z najbardziej inwazyjnych, ale przy tym szalenie skutecznych. Rezultaty widać już po pierwszym zastosowaniu. Wykonywanie mezoterapii co kilka miesięcy pozwoli przez długi czas cieszyć się gładką, promienną i świeżą cerą bez zmarszczek.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.