Niepłodność i jej przyczyny

Niepłodność i jej przyczyny

Niepłodność to problem, który dotyka coraz większej liczby osób. Klinika leczenia niepłodności to miejsce, w którym mogą one uzyskać pomoc. Trzeba wiedzieć, kiedy można mówić o niepłodności i jakie są sposoby na walkę z nią.

Kiedy mowa o niepłodności?

Kliniki niepłodności zgodnie twierdzą, że o tym problemie można mówić, kiedy pomimo rocznych, regularnych starań o potomstwo, kobiecie nie udaje się zajść w ciążę. Po upłynięciu tego okresu warto zapisać się na pierwszą wizytę do kliniki niepłodności. Warto pamiętać, że osoby po czterdziestce już po pół roku bezskutecznych starań mogą zdecydować się na kontakt ze specjalistą. Ich zaawansowany wiek może oznaczać mniejszą ilość czasu, która im pozostała z szansą na naturalne poczęcie.

Jakie są przyczyny niepłodności?

Klinika leczenia niepłodności to miejsce, w którym para może poznać przyczyny, przez które nie udaje im się począć. Niepłodność to problem, który dotyka obie płcie, zarówno kobiety jak i mężczyzn. Trzeba pamiętać o tym, że nie jest ona tym samym co bezpłodność, która oznacza, że szanse na zajście w ciążę są zerowe. Z niepłodnością da się walczyć i odnieść sukces.

Jeśli chodzi kobiety, to przyczyn niepłodności może być u nich bardzo wiele. Jako jeden z najczęstszych problemów kliniki niepłodności wskazują niedrożność jajowodów oraz zaburzoną gospodarkę hormonalną. Płodności szkodzi także niewłaściwy tryb życia: nadmierna ilość stresu, brak aktywności fizycznej, nieprawidłowa dieta bądź nadużywanie używek. Problem często tkwi także w endometriozie lub nieprawidłowej budowie organów rozrodczych.

Niepłodność u mężczyzn

W tym przypadku problemem jest zazwyczaj niska jakość nasienia. Na ten parametr również może mieć wpływ styl życia: plemnikom szkodzą zbyt obcisłe ubrania, długi czas spędzany w pozycji siedzącej bądź przegrzewanie okolic intymnych.

Podsumowując, niepłodność jest stanem, z którym można walczyć. Pomóc w tym może klinika leczenia niepłodności. Specjaliści tu pracujący skierują parę na konieczne badania oraz przeprowadzą wywiad, który pozwoli określić problem. Trzeba wiedzieć, że u większości par leczenie kończy się sukcesem. Czasem wystarczy zmiana codziennych nawyków, by przywrócić płodność i naturalnie począć potomka.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.