Odmładzająca malwa sudańska do jedzenia i picia

Odmładzająca malwa sudańska do jedzenia i picia

Wysoce ceniona malwa sudańska znalazła swoje miejsce w kosmetyce. Jej właściwości skutecznie zatrzymują młodość na skórze. Oddalają w czasie pojawianie się pierwszych zmarszczek. Regularne stosowanie kosmetyków z malwą sprawia, że skóra jest zawsze napięta, jędrna i dobrze odżywiona. Warto także stosować płatki malwy wewnętrznie jako napary lub dodatek do posiłków.

Hibiskus właściwości i wykorzystanie ich w kosmetyce i kuchni

Gotowe preparaty kosmetyczne z dodatkiem malwy sudańskiej to bardzo dobre kremy, emulsje, płyny, mydła itp. Warto po nie sięgać i dbać o skórę od zewnątrz. Malwa wygładza cerę, pozbawia ją wyprysków, łagodzi stany trądzikowe. Wygładza naskórek, spłyca zmarszczki i ujędrnia skórę.

Aby zachować zdrowy wygląd skóry, oprócz korzystania z dobrej jakości kosmetyków, warto sięgać po proste rozwiązania, takie jak picie herbatki z hibiskusa. Można też przygotować różne pyszne dania, surówki i desery. Wspaniale smakuje zupa owocowa z dodatkiem kwiatów sudańskiej malwy.

Surówka nabiera kolorów i jest bogatsza w witaminy i minerały z dodatkiem świeżych płatków hibiskusa, a deser w postaci kisielu jest idealnego koloru i smaku. Taki kisiel przygotowuje się bardzo łatwo, dodając do wywaru z malwy rozpuszczonej w wodzie mąki ziemniaczanej. Roztwór zagotowujemy, cały czas mieszając. Gotowy kisiel rozlewamy do salaterek i zjadamy go w postaci gorącej lub schłodzonej.

Hibiskus właściwości odmładzające nie dla każdego?

Malwę sudańską może spożywać niemalże każdy. Jednak są osoby, które muszą podchodzić do niej z rozwagą. Niektórym ludziom może ona zaszkodzić. Otóż ostrożnie do niej powinny podchodzić kobiety w ciąży i karmiące.

Malwa sudańska może wywołać przedwczesny poród lub poronienie. Jest takie ryzyko, ponieważ jedną z właściwości hibiskusa jest wywoływanie lekkich przeczyszczeń. Wzmożony ruch robaczkowy jelit może wywołać przedwcześnie pobudzenie skurczów macicy, które mają za zadanie wydalenie na zewnątrz dziecka lub jego zarodka.

Kobiety karmiące również muszą unikać spożywania malwy, jeżeli chcą, aby dzidziuś nie cierpiał na rozwolnienia. Wprowadzanie herbatek z dodatkiem malwy u dzieci starszych należy zacząć od bardzo słabych naparów.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.