No to hop!

No to hop!

Sporty ekstremalne zyskują ostatnio na popularności. Każdy z nas marzy czasem, aby zrobić coś szalonego. Gdy nadarzy się okazja – czy wystarczy nam odwagi? Załóżmy taką sytuację… Wielka reklama wręcz krzyczy do nas: „Skoki spadochronowe Gliwice, od zaraz, tanio, pod okiem specjalistów!”. Blisko, skok nie kosztuje fortuny – co mamy do stracenia? Wykonajmy swój szalony, wymarzony skok spadochronowy w Gliwicach!

Zróbmy coś szalonego!

Takie myśli często przechodzą nam przez głowę. Jednakże równie szybko co się pojawiają – znikają. Tłumaczymy sobie, że może kiedyś, teraz nie mamy czasu, nie mamy odwagi, albo po prostu nam się nie chce. Trzeba łapać przysłowiowego byka za rogi i wykorzystać nadarzające się okazje! Skoki ze spadochronem Gliwice to wbrew pozorom bezpieczny sport ekstremalny, lecz filmiki, czy zdjęcia uwieczniające takie momenty – działają na wyobraźnię. Nie ma się jednak czego bać! Przyspieszone bicie serca, mnóstwo adrenaliny i dreszczyk emocji – to nie jest sport dla byle kogo, bądźmy tego świadomi.

Jak nie teraz – to nigdy

Marzy nam się skok ze spadochronem. Co dalej? Nic prostszego, oglądając lokalną telewizję, słuchając radia, czy przeglądając internet – natrafimy na mnóstwo podobnych ofert, które zachęcają nas swoimi nagłówkami – skoki ze spadochronem Gliwice, najlepsi instruktorzy, kursy w aeroklubie pod okiem specjalistów! Czyż to nie brzmi zachęcająco? Oczywiście, że tak. Nie ma się nad czym zastanawiać. Do wyboru mamy zasadniczo dwie opcje – skok w tandemie z instruktorem, z możliwością zrobienia zdjęć, czy filmików w trakcie niezapomnianego lotu, lub samodzielny skok. Druga z opcji wymaga natomiast specjalnego przygotowania.

Chcę skoczyć sam. Co muszę wiedzieć?

Decydując się na samodzielny skok, musimy być świadomi, że czeka nas specjalny kurs, pod okiem specjalistów w aeroklubie. Kurs kończy się tradycyjnie egzaminem, zarówno teoretycznym, jak i praktycznym. Do rozpoczęcia kursu – musimy mieć minimum 18 lat, niekiedy 16, za zgodą rodziców, czy prawnych opiekunów, a także brak przeciwwskazań zdrowotnych, aby dokonać takiego przedsięwzięcia. Osoby z chorym sercem, nadciśnieniem, czy innymi schorzeniami układu krążenia – niestety muszą odpuścić taką przygodę dla własnego dobra. Jeśli jednak nic nie stoi nam na przeszkodzie – kurs składa się z wykładów, jak i ćwiczeń praktycznych. Przyszły skoczek musi trzeźwo myśleć i być świadomym ewentualnego niebezpieczeństwa, nad którym to wiedza zdobyta na kursie – pozwoli mu zapanować.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Podziel się z innymi!

Comments are closed.