Sekret młodej skóry, czyli laser frakcyjny

Sekret młodej skóry, czyli laser frakcyjny

Jak zachować piękną i młodą skórę przez wiele lat? Jest do tego pewne narzędzie – laser frakcyjny. To urządzenie potrafi odświeżyć nawet najbardziej zaniedbaną skórę.

Jak działa laser frakcyjny?

Zabiegi frakcyjne polegają na skierowaniu precyzyjnej wiązki światła laserowego w głąb skóry pacjenta. Powoduje to odparowanie części tkanki skórnej, na której miejsce pojawi się nowa, zregenerowana skóra. Może to brzmieć nieco groźnie, ale zabiegi frakcyjne są minimalnie inwazyjne i nie sprawiają dużego dyskomfortu.

Skuteczność zabiegów frakcyjnych jest tak wysoka, ze względu na ingerencję w procesy ochronne i regeneracyjne skory. Wiązka lasera powoduje mikrouszkodzenia, które organizm musi naprawić. W związku z tym, rozpoczyna się zwiększony proces produkcji kolagenu oraz stymulacja bariery ochronnej skóry. W wyniku tych procesów otrzymujemy odmłodzoną, promiennie wyglądającą skórę. Dodatkowo, zlikwidowane zostają wszelkie blizny, zmarszczki, czy też przebarwienia.

Jaki laser frakcyjny jest najpopularniejszy?

Według strony https://shar-pol.pl/zabieg/, wyróżnia się dwa główne rodzaje laserów: nieablacyjne i ablacyjne. Te pierwsze mają nieco delikatniejsze efekty i należy je kilkakrotnie powtarzać. Ponadto, są bardziej bolesne, ze względu na zatrzymywanie ciepła w tkankach skórnych i nieodparowywanie go. Lasery nieablacyjne polecane są dla mniej wymagającej skóry, która nie ma mocnych zniszczeń.

Lasery ablacyjne są bardziej zaawansowane i agresywne dla tkanek skórnych. Poleca się je dla osób o głębokich uszkodzeniach skóry, zmarszczkach, bliznach, itp. Zabiegi wykonywane laserem ablacyjnym są mniej bolesne, gdyż ciepło zostaje odprowadzone ze skóry poprzez odparowanie. Ponadto, zabieg ablacyjny nie wymaga tylu powtórzeń, co nieablacyjny.

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu laserem frakcyjnym?

W przypadku zabiegów laserem ablacyjnym, rekonwalescencja jest krótsza. Po użyciu lasera nieablacyjnego jest wydłużona, ze względu na zatrzymanie ciepła w tkankach i konieczność kilkukrotnego powtarzania zabiegu.

Proces zamykania kolumn skórnych po zabiegu trwa do 48 godzin. Całkowita rekonwalescencja zwykle kończy się po 2 miesiącach, w zależności od agresywności zabiegu.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.