Sięgaj po napary z dziurawca pospolitego – ciesz się zdrowiem!

Sięgaj po napary z dziurawca pospolitego – ciesz się zdrowiem!

Wspomoże pracę wątroby, zapewni dobre trawienie, zlikwiduje bezsenność, zwalczy stany depresyjne. To tylko niektóre korzyści, jakie dla zdrowia ludzkiego wykazuje dziurawiec pospolity, czyli ziele, które można znaleźć niemal na każdej łące czy w lesie. Zobacz, dziurawiec kiedy zbierać oraz jakie jest jego zastosowanie. Dowiedz się, dlaczego warto sięgać po napary z tej rośliny!

Dziurawiec – kiedy zbierać?

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że na naszych łąkach czy w lasach rośnie wiele ziół, które warto zbierać, suszyć i przyrządzać z nich lecznicze herbatki. W przypadku niektórych można je pić jako lekarstwo wspomagające farmakologię przypisaną przez lekarza, inne działają zapobiegawczo. Żeby jednak wprowadzić ziołolecznictwo do swojego życia, należy dobrze poznać roślinę.

Jednym z najważniejszych aspektów jest odpowiedź na pytanie – Dziurawiec kiedy zbierać? Roślina kwitnie w lesie, najlepiej jest ją zbierać od czerwca do połowy lipca, ale niektóre źródła podają, że można tego dokonywać nawet w sierpniu. Co więcej, niektórzy zalecają właśnie ten okres. Należy jednak uważać, by pędy nie stały się zdrętwiałe. Zawsze zatem trzeba sprawdzić, czy roślina nie przekwitła.

H2: Gdzie można zbierać dziurawiec pospolity?

Jest to roślina, która licznie występuje w Polsce. Można ją znaleźć w każdym województwie. Na szczęście nie ma ona specjalnych wymagań. Osoby, które zamierzają cieszyć się dobrodziejstwem tego ziela, powinny rozglądać się za nim na łąkach oraz w lasach (najczęściej rosną wzdłuż leśnych ścieżek). Problemu ze zlokalizowaniem ziela nie powinien mieć nikt.

Zastosowanie dziurawca pospolitego

O tym, że dziurawiec zastosowanie ma szerokie, nie trzeba przekonywać nikogo, kto interesuje się ziołolecznictwem. Roślina ta od dawna znana jest głównie starszemu pokoleniu, które ochoczo korzystało z dobrodziejstw natury.

Każdy, kto zamierza dbać o zdrowie, powinien rozważyć wprowadzenie do swojej diety herbatek ziołowych. Dziurawiec zastosowanie znajduje m.in. przy wspomaganiu leczenia bezsenności oraz depresji. Dobrze sprawdza się także jako napar wspierający pracę wątroby i zapobiegający występowaniu kłopotów z trawieniem. W związku z tym powinny po niego sięgnąć osoby nadużywające alkoholu, a także odchudzające się.

Poprawienie funkcjonowania układu pokarmowego i zapewnienie dobrego trawienie to podstawa do tego, by zrzucać nadmierne kilogramy. Dlatego dziurawiec pospolity pomoże każdemu, kto zamierza żyć zdrowo, ale też uatrakcyjnić swoją sylwetkę.

*Dziękuję za zlecenie, zapraszam do kolejnych zleceń.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.