Zabiegi odchudzające

Zabiegi odchudzające

Odchudzanie to nie tylko moda, ale i konieczność. Człowiek, którego współczynnik BMI jest prawidłowy, ma dużo większą szansę na zdrowe, lepsze samopoczucie i komfort życia. Istnieje szereg sposobów, by zrzucić zbędne kilogramy – aktywność fizyczna, specjalne diety oraz zabiegi.

Zabiegi odchudzające

Gabinety medycyny estetycznej oferują różne zabiegi wyszczuplające, skrojone na każdą kieszeń. Błędem jest zatem myślenie, iż jest to wyłącznie przywilej dla bardziej zamożnych klientów. Wśród ofert najczęściej pojawiają się terminy: liposukcja, kriolipoliza, karboksyterapia, lipokawitacja, endermologia. Celem zabiegów jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, w których uporczywie ona tkwi pomimo stosowania diety oraz ćwiczeń.

Choć reklamy poszczególnych zabiegów przekonują o natychmiastowym i błyskawicznym efekcie (po kilkudziesięciu minutach ubywa centymetrów np. w obwodzie brzucha), nie należy stosować kuracji jako jedynego sposobu na wysmuklenie sylwetki. Efekty znikną, gdy nie zostanie zachowany zerowy bilans kaloryczny (tyle kalorii zjadam, ile jestem w stanie spalić) – nadmiar kalorii może spowodować powstawanie nowej warstwy tkanki tłuszczowej.

Co wiadomo o zabiegach odchudzających?

Zabiegi odchudzające są bezinwazyjne, bezpieczne, a także mają niemałe znaczenie estetyczne. Redukcja tkanki tłuszczowej nie jest jedynym pozytywnym aspektem pojedynczego zabiegu czy całej kuracji. Trzeba tu wspomnieć o innych, nie mniej istotnych zaletach tj. poprawa jędrności skóry, poprawa krążenia, efekt „lekkich nóg”. Zatem – zabiegi odchudzające są i tańsze i droższe, są profesjonalne i bezpieczne, a przy tym przynoszą efekty, powstaje zatem pytanie – czy wszyscy mogą z nich skorzystać? Otóż odpowiedź brzmi – nie. Nie wszyscy mogą korzystać z takich zabiegów, każdy rodzaj zabiegu ma swoją specyfikę i związane z tym przeciwwskazania. Zabiegi nie są wskazane dla kobiet w ciąży, chorym na nowotwory, osobom z zaburzeniami krążenia, z ostrymi stanami zapalnymi.

Gdzie znaleźć gabinety z zabiegami odchudzającymi?

Znalezienie dobrego gabinetu oferującego wcześniej wspomniane zabiegi odchudzające nie stanowi dziś problemu. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać „skuteczne zabiegi odchudzające w Warszawie” i pojawi się cała lista. Warto przejrzeć wszystkie oferty, zapoznać się z przeprowadzanymi zabiegami. A przed skorzystaniem z nich koniecznie poradzić się lekarza.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.