Zalety masażu klasycznego

Zalety masażu klasycznego

Masaż ma wiele pozytywnych aspektów, dlatego bardzo trudno jest znaleźć jego wady. Regularność masażu, nawet w przypadku jednego zabiegu miesięcznie, pozwala przez długi czas odczuć korzystny efekt.

Pobudzenie krążenia

Masaż jest procedurą przeznaczoną głównie dla ciała. Lista tego typu działań jest bardzo długa. Dzięki masażowi odpowiednich części ciała można osiągnąć różne efekt. Dwa podstawowe typy zabiegów obejmują masaż klasyczny i relaksujący.

Pierwszym i najważniejszym działaniem będącym celem masażu jest pobudzenie krążenia. Przyspieszenie przepływu krwi powoduje oczyszczanie organizmu, osiągając lepsze odżywianie odpowiednich komórek, poprawiając stan naczyń krwionośnych, spowalniając tętno i obniżając ciśnienie krwi.

Korzystny wpływ na skórę i układy

Drugim ważnym aspektem jest odprężenie i eliminacja zwiększonego napięcia mięśniowego w wybranych obszarach ciała. Działania te są kontynuowane przez inne kwestie. Masaż klasyczny poprawia kondycję skóry, ponieważ dostarcza większą ilością tlenu we krwi, więc staje się coraz jaśniejsza. Masaż usuwa z jej powierzchni keratynizowany nabłonek i umożliwia otwieranie porów skóry, a także odprowadzanie potu. Masaż pozwala zmniejszyć cellulit, a także wykazuje bardzo pozytywne wyniki w eliminowaniu nadwagi.

Innym aspektem masażu jest jego wpływ na układ kostny i mięśniowy, jednakże zależy to głównie od rodzaju masażu. Dzięki systematycznym procedurom można zwiększyć trwałość i masę kości, poprawia się też elastyczność stawów, dlatego też masaże są zalecane dla osób starszych.

Poprawa struktury tkanek

Masaż działa na różne aspekty, w zależności od rodzaju tkanki, na którą ma wpływ. W przypadku tkanki łącznej ma wpływ na jej wzrost, odżywianie i poprawia jej elastyczność. W przypadku tkanki kostnej przyspiesza proces kostkowania i reguluje proporcję związków organicznych i nieorganicznych. Masaż klasyczny ma wpływ na tkankę tłuszczową w taki sposób, że powoduje złamanie i usuwanie komórek tłuszczowych i przyspiesza metabolizm. W przypadku chrząstek, masaż hamuje rozwój zwyrodnieniowy lub zmniejsza istniejące uszkodzenia.

Systematyczne sesje masażu klasycznego są również ważne dla komfortu i umysłu. Masowanie różnych części ciała powoduje przyjemne wrażenia i zwiększa wydzielanie serotoniny. Od wieków wiadomo, że dotyk innej osoby ujawnia działanie łagodzące i uspokajające. Masażowe sesje wykonywane raz w miesiącu pozwalają także wyeliminować zmęczenie i napięcie w ciele.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

Podziel się z innymi!

Comments are closed.