Czy opieka nad zwierzętami jest trudna?

Czy opieka nad zwierzętami jest trudna?

Warto mieć świadomość opieka nad zwierzętami jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Dla większości osób posiadających psa lub kota, jest to fascynujące zajęcie, dzięki któremu można odpocząć od pracy czy codziennych zmartwień. Nie wszyscy wiedzą jednak jakich błędów nie powinno się popełniać podczas opieki nad zwierzętami.

Nie można pod żadnym pozorem zostawiać zwierzęcia w samochodzie

Warto wiedzieć, że błędem nie jest tylko i wyłącznie zostawianie psa lub kota w samochodzie podczas gorących dni. Nie powinno się pozwolić, by zwierze pozostało w samochodzie bez względu na pogodę.

Należy zdawać sobie sprawę, że bardzo często dla zwierzęcia jest to zupełnie nowa sytuacja, dlatego pies przebywając po raz pierwszy sam w samochodzie może szczekać lub drapać tapicerkę w aucie. W przypadku szczeniaków taka sytuacja może bardzo negatywnie wpłynąć na dalsze życie. Piesek może np. nie chcieć już więcej wejść do samochodu.

Nie można głaskać zwierzęcia w nieodpowiednim momencie

Należy koniecznie pamiętać, aby nie głaskać kota lub psa w sytuacjach, gdy zrobił coś złego np. zaznaczył swój teren, podrapał fotel czy przewrócił kwiatek. Jeżeli właściciel zwierzęcia pogłaska je w jednej ze wspomnianych sytuacji automatycznie da mu przyzwolenie na wykonywanie tych czynności w przyszłości.

Pies zapamięta bowiem, że za drapanie fotela został pogłaskany. Warto pamiętać, że psy mają umysł trzyletnich dzieci. Opieka nad zwierzętami nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Warto przed zakupem lub adopcją zwierzęcia zaopatrzyć się w merytoryczne książki, gdzie będzie wyjaśnione dokładnie krok po kroku co powinno się zrobić w takich sytuacjach.

Nie można zaniedbać zębów zwierzęcia

Właściciele psów i kotów bardzo często nie mają świadomości, że zęby zwierząt są bardzo istotną kwestią. Nie tylko mogą się psuć, ale również mogą być przyczyną bardzo poważnych chorób. Rekomendowane jest zatem dbanie o uzębienie swojego zwierzęcia.

Świetnym rozwiązaniem jest udanie się do weterynarza na kontrolną wizytę. Lekarz nie tylko dokona przeglądu uzębienia psa lub kota, ale również wykona odpowiednie zabiegi w przypadku konieczności. Można kupić również u weterynarza specjalne preparaty poprawiające jakość uzębienia zwierząt. W przypadku psów z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się specjalne kości z witaminami i minerałami, które mają bardzo pozytywne oddziaływanie na zęby. Wystarczy dać taką kość psu raz dziennie do zabawy, zostanie wtedy połączone przyjemne z pożytecznym.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.