Ciekawe teksty to nie wszystko, by pozyskać czytelników w sieci

Ciekawe teksty to nie wszystko, by pozyskać czytelników w sieci

Mnóstwo osób dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami na łamach prowadzonych przez siebie blogów. Sopra część z nich piszę na prawdę ciekawe i bardzo wartościowe teksty, tylko niestety do wielu z nich trudno dotrzeć. By być zauważonym w sieci, nie wystarczy pisać interesujące artykuły, trzeba jeszcze ich treść umiejętnie zoptymalizować i zadbać o właściwe pozycjonowanie.

Pozycjonowanie strony w google – dlaczego warto o to zadbać?

Z całą pewnością wartościowa treść napisana w sposób przejrzysty, logiczny i zachęcający do czytania pozwala zdobyć nowych czytelników, którzy zaczną stale odwiedzać naszego bloga, ale to nie wszystko.

Większość osób szukając informacji w Internecie wykorzystuje do tego celu wyszukiwarkę Google. Wpisuje interesujące ich słowo kluczowe czy frazę, a następnie odwiedza strony pojawiające się na początku listy wyników wyszukiwania. W związku z tym najlepiej aby nasz blog, strona pojawiła się na początku tej listy. Zyskuje się w ten sposób większą liczbę odwiedzin, co z kolei zwiększa szansę na pozyskanie nowego czytelnika. A jeśli mu się spodoba może będzie stałym bywalcem strony i chętnie poleci ją innym. Dlatego też treści zamieszczane na blogu powinny być odpowiednio zoptymalizowane, by były widoczne w sieci.

SEO – pozycjonowanie stron internetowych – co to takiego

Search Enginge Optimization (SEO), czyli pozycjonowanie stron internetowych obejmuje wszelkie działania dążące do uzyskania wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania w Google.

Do działań SEO zalicza się między innymi:

– dbanie o właściwą optymalizację kodu HTML danej strony, by szybko się wczytywała i była pozbawiona błędów;
– odpowiednie rozmieszczenie treści na stronie – należy zadbać o właściwy opis wszystkich elementów zawartych na stronie, a zamieszczanej treści nadawać odpowiednie tytuły, nagłówki i dobrze opisywać zawartość, używać ważnych słów kluczowych;
– tworzenie odpowiedniej struktury strony z linkowaniem wewnętrznym;
– zamieszczanie treści wartościowych, które będą chętnie czytane i polecane oraz zewnętrznie linkowane.
– tworzenie zaplecza SEO – wartościowych stron internetowych odsyłających do strony docelowej.

Pozycjonowanie strony – na własną rękę czy zlecić firmie?

Pozycjonowanie strony w google nie należy do łatwych, ale jak najbardziej można się tego nauczyć. Wymaga pewnego zaangażowania i czasu. Można skorzystać z darmowych poradników i na własną rękę zadbać o właściwe pozycjonowanie swojego bloga, lub też zlecić to profesjonalnej firmie. Kwestia indywidualnych decyzji.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.