Krem pod oczy – kosmetyk niezbędny

Krem pod oczy – kosmetyk niezbędny

Wiele kobiet rezygnuje z używania kremów pod oczy, nie wiedząc, jak wielka rola należy do takich kosmetyków lub uważając, że z powodzeniem zastąpią je zwykłe kremy, nakładane na te partie skóry. Jest to wielki błąd!

Skóra pod oczami pod specjalnym nadzorem

Bez względu na to, jaki posiada się rodzaj cery, na pewno posiada się wrażliwą i cienką skórę pod oczami. Zawsze jest ona taka w tym miejscu, toteż jej pielęgnacja może być jeszcze ważniejsza niż jeśli chodzi o resztę twarzy. Zwykle to właśnie pod oczami pojawiają się pierwsze zmarszczki i jeśli nie zadba się dobrze o ten obszar, może dojść do tego dużo za wcześnie. Problem ten znają niektóre dwudziestoparolatki, które używają makijażu i agresywnych środków do jego zmywania i w ogóle nie dbają o skórę pod oczami. Tymczasem ona sama nie może o siebie zadbać, gdyż posiada niewiele gruczołów łojowych, które pozwoliłyby jej na naturalne nawilżenie.

Innym poważnym problemem, z jakim skóra pod oczami musi się zmagać i który jej szkodzi, jest pocieranie i rozciąganie. Nawet zwykłe rozcieranie oczu, na przykład po wstaniu z łóżka, może negatywnie wpływać na jej stan, należy więc tego unikać. Jeszcze większe zagrożenie stwarza intensywne pocieranie podczas demakijażu, należy więc stosować dobre preparaty, które rozpuszczają makijaż lub które stosuje się z wodą, wobec czego nie trzeba trzeć oczu wacikiem. Najważniejsze jest jednak, by stałym elementem swojej pielęgnacji uczynić kremy pod oczy i najlepiej będzie zrobić to jak najwcześniej.

Jakie kremy pod oczy warto wybierać?

W młodym wieku wystarczy krem pod oczy z witaminami i o umiarkowanych właściwościach nawilżających – chyba że skóra jest bardzo skłonna do wysuszania. Warto przy tym pamiętać, by po kosmetyk taki sięgnąć wcześnie, nawet gdy nie ma mowy o zmarszczkach, gdyż kremy pod oczy mogą znacznie opóźnić ich pojawienie się, a lepiej jest im zapobiegać niż je usuwać. Nawilżenie sprawi, że skóra będzie jędrna i nie będzie miała tendencji do marszczenia się.

W późniejszym wieku, kiedy już zmarszczki zaczynają być widoczne, należy sięgnąć po silnie odżywcze kremy pod oczy, na przykład ze śluzem ślimaka, które mocno nawilżają i ujędrniają skórę. Dobre kremy mogą nawet widocznie redukować bruzdy i zmarszczki.

Kremy pod oczy kupisz na kosmetykizameryki.pl

Podziel się z innymi!

Comments are closed.