Jak sprawdzić swoje reklamy w AdWords?

Jak sprawdzić swoje reklamy w AdWords?

W dzisiejszych czasach bez skutecznej i dobrze przemyślanej reklamy w Internecie bardzo trudno jest odnieść sukces praktycznie w każdej branży. Z roku na rok coraz więcej użytkowników wyszukuje usługodawców i interesujących ich produktów za pomocą komputera, dlatego też warto jak najszybciej postawić na kampanie linków sponsorowanych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak można szybko i bezpiecznie sprawdzić swoje reklamy w AdWords.

Podgląd reklamy

Wielu początkujących reklamodawców zastanawia się nad tym, jak w rzeczywistości prezentują się ich reklamy i czy są one w ogóle wyświetlane w wyszukiwarce Google. Wprowadzanie fraz kluczowych w wyszukiwarkę Google nie jest najlepszym posunięciem, dlatego też z pomocą przychodzi – narzędzie podglądu reklamy, z którym warto jak najszybciej się zapoznać. Podgląd i diagnostyka reklam to najprostszy sposób, aby wykryć wszelkie nieprawidłowości w swojej reklamie.

Co warto wiedzieć?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że podgląd i diagnostyka reklam dostępna jest zarówno dla niezalogowanych użytkowników Google, jak i również dla zalogowanych użytkowników. W tym pierwszym przypadku można sprawdzić jedynie, jakie płatne i bezpłatne wyniki wyświetlają się pod daną frazą w wybranej lokalizacji. Narzędzie podglądu reklamy dla zalogowanych daje o wiele więcej informacji, dlatego też warto skorzystać z jego olbrzymiego potencjału.

Jak wskoczyć na wysokie pozycje w wyszukiwarce google?

Każdy kto korzysta z wyszukiwarki google bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że na pierwszej stronie wyświetlane są nie tylko wyniki organiczne, ale również płatne linki, za które odpowiada właśnie google adwords ranking. Przy płatnych linkach sponsorowanych pojawia się oczywiście znaczek „Reklama”, dzięki czemu łatwo odróżnić witryny, które korzystają z kampanii Adwords. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że na google adwords ranking wpływ ma nie tylko nasz budżet. Aby wskoczyć na pierwsze miejsce warto postawić również na porządną optymalizację strony. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie reklamować się w Google AdWords, powinny skorzystać z pomocy doświadczonej agencji, która podpowie nam jak zoptymalizować reklamę i stronę, aby prześcignąć swoich największych konkurentów. Przy mało konkurencyjnych słowach kluczowych, można oczywiście samodzielnie spróbować swoich sił zwłaszcza, że narzędzia google są bardzo intuicyjne.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.