
Jak zrobiona jest tektura falista?
Stwierdzić trzeba, że nie tylko zwykła tektura arkusze ma o różnych rozmiarach, ale także i tektura falista również występuje w formie arkuszy. Jest to doskonały materiał, z którego powstają opakowania mocne, trwałe i doskonale zabezpieczające wszelkie zapakowane w nie produkty. Faktura znana była już z końcem XIX wieku, ale z czasem zyskała bardzo ogromną popularność, a wielu inżynierów poczyniło starania by jej proces produkcyjny znacznie ułatwić.
Jak powstaje tektura falista w arkuszach?
W momencie kiedy pojawiła się tektura zaczęła pracować też pierwsza maszyna, którą użyto do jej produkcji. Dzisiaj maszyny produkujące tekturę są nowoczesne i radzą sobie same z każdym praktycznie procesem produkcyjnym tektury falistej lub zwykłej. Główne podzespoły nowoczesnej maszyny to sklejarka, stół grzewczo – suszący, przekrawacze wzdłużny i poprzeczny czy też całe zespoły układające tekturę w arkusze.
Cały proces produkcji tektury falistej w arkuszach nie jest zbyt skomplikowany, ani też zbyt drogi.
Wiele warstw jeden produkt
Tektura falista w arkuszach posiada od dwóch aż do siedmiu warstw. Im tych warstw jest więcej tym produkt jest mocniejszy i wytrzymalszy. Tektura arkusze ma różnych rozmiarów i dlatego można z niej zrobić opakowania o różnych wymiarach. Występowanie tektury falistej zrewolucjonizowało cały przemysł papierniczy i przemysł opakowań. Dzisiejsze opakowania są przeróżne, mają różne kształty i różne kolory. Na bazie tektury tworzy się bardzo ciekawe designy. Wszystko to jest ekologiczne i przyjazne środowisku naturalnemu.
Różne fale
Wiedzieć też trzeba, że różnice pomiędzy poszczególnymi tekturami falistymi wynikają nie tylko z liczby ich warstw, ale także z rodzajów i grubości ich fal. Niektóre rodzaje tektury falistej mają mikrofalę, falę o grubości 1 mm, a inne mają fale grube na 3, 4, 5, a nawet 7 mm. Na świecie istnieje nawet specjalny katalog z grafikami i opisami poszczególnych kartonowych opakowań, które powstają z tektury falistej. Oznacza to, że ten materiał jest idealny do tworzenia opakowań. Tekturę wykorzystuje się także do tworzenia dzieł artystycznych, mebli oraz dekoracji scenicznych.