Skuteczne sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn

Skuteczne sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn

Dobrze funkcjonujący organizm powinien sam radzić sobie z usuwaniem toksyn, jednakże problem pojawia się wtedy, gdy nie funkcjonuje on idealnie. W takiej sytuacji warto sięgnąć po plastry oczyszczające i inne detoksykujące produkty, które umożliwią szybszą walkę z chemicznymi, trującymi i szkodliwymi substancjami.

Krok 1 – rezygnacja z używek

Bez tego etapu nie ma co nawet myśleć o oczyszczeniu organizmu, gdyż to właśnie różnego rodzaju używki zaśmiecają go zdecydowanie najszybciej i najmocniej. Odstawić warto przede wszystkim papierosy (oraz inne wyroby nikotynowe, czyli np. gumy, plasterki bądź inhalatory), alkohol (zwłaszcza ten wysokoprocentowy) oraz słodycze. Kawę wypadałoby ograniczyć. W małych dawkach jest wręcz zdrowa, ale łatwo można z nią przesadzić.

Krok 2 – wstępna detoksykacja

Zanim organizm wejdzie na dobre tory i sam zacznie się powoli oczyszczać, warto mu to ułatwić i początkowo sięgnąć po pewne produkty detoksykujące. Do wyboru jest ich całkiem sporo. Największą popularność zyskały oczyszczające herbatki, jednak to nie one działają najlepiej, bo niestety ich poważną wadą jest to, że mogą uzależniać poprzez rozleniwianie jelit i całego przewodu pokarmowego. Jakaś alternatywa? Chociażby proste w użyciu plastry oczyszczające z toksyn. Teraz do kupienia w wielu drogeriach i aptekach.

Plastry detoksykujące są naklejane na noc na stopy. Występujące w nich aktywne substancje oddziałują na organizm i mają doprowadzić do usunięcia toksyn i złogów bezpośrednio przez skórę. Kuracja plastrami oczyszczającymi trwa od dwóch tygodni do dwóch miesięcy – czas trwania terapii zależy oczywiście od ilości zanieczyszczeń i toksyn występujących w organizmie.

Krok 3 – zmiana stylu życia

Plastry oczyszczające z toksyn będą takim dobrym wstępem do rozpoczęcia nowego stylu życia. Po kuracji ciało od razu zacznie funkcjonować lepiej. Tę passę warto więc kontynuować i zadbać o siebie tak, aby samodzielnie radzić sobie z ewentualnymi kolejnymi toksynami. Do tego niezbędne jest prowadzenie zdrowego trybu życia, na który będzie się składać racjonalne i wartościowe żywienie, aktywność fizyczna oraz odpoczynek.

Nawet zdrowo prowadzące się osoby od czasu do czasu miewają jednak gorsze okresy w swoim życiu. To w takich chwilach warto nieraz oprzeć się na właściwościach gotowych produktów detoksykujących, aby dzięki nim poczuć się lepiej i znów wrócić na dobre tory.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.