Rodzaje folii streczowej

Rodzaje folii streczowej

W obecnych czasach folia streczowa przez większość ludzi uważana jest za produkt niezastąpiony. Najczęściej stosują ją osoby pracujące w handlu, transporcie i magazynach. Co więcej, folia streczowa wykorzystywana jest także w gospodarstwach domowych.

Folie streczowe – bogaty wybór na rynku

Niewątpliwie głównym kryterium podziału folii stretch jest sposób jej aplikacji. Tak więc można wyodrębnić folie ręczne oraz maszynowe. Obecnie folie ręczne i maszynowe są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, zwłaszcza do ochrony towarów podczas ich magazynowania i transportowania. Współczesny rynek oferuje wiele różnych rodzajów stretchu. Biorąc pod uwagę charakter pakowania można wyróżnić czarną folię stretch, folię mini w rolkach, folie pre-stretch i folie stretch o wysokiej wytrzymałości. Czarna folia stretch wyróżnia się wysokimi właściwościami elastycznymi oraz wytrzymałością, dlatego też bardzo często stosowana jest w trakcie transportu przewozu artykułów na duże odległości. Ponadto ten rodzaj folii posiada wewnętrzną warstwę klejącą, która umożliwia ustabilizować ładunek. Warto podkreślić, że czarna folia stretch wykonana jest z kilkuwarstwowej folii polietylenowej. Z kolei folia mini w rolkach znalazła zastosowanie przy pakowaniu mniejszych towarów do firmy kurierskiej. Poza tym bardzo dobrze zabezpiecza produkty przed zabrudzeniami i kurzem. Natomiast folia pre-stretch jest doskonałą alternatywą dla powszechnie używanych folii ręcznych do zabezpieczenia ładunków. Jej główny zalety to duża wydajność i znakomita elastyczność. Oprócz tego idealnie sprawdza się podczas przechowywania produktów i owijania większych ładunków. Następnie folia stretch o wysokiej wytrzymałości, jak sama nazwa wskazuje, odznacza się niezwykłą odpornością na rozciąganie.

Producent folii stretch – trudny wybór

Wbrew pozorem wybór właściwej folii stretch nie jest tak oczywisty i prosty. Poszczególne produkty różnią się od siebie nie tylko rozmiarami, ale także wagą, przeznaczeniem i kolorystyką. Oczywiście te wszystkie parametry na właściwości folii stretch. Należy zaznaczyć, że dany kolor tej folii decyduje przede wszystkim o jej użyteczności. Oczywiście producenci folii stretch proponują przeróżne warianty kolorystyczne takie jak przezroczyste, białe i czarne. Naturalnie w sklepie klient może zakupić również folię niebieską i czerwoną.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.