Jak wybrać ściankę prysznicową?

Jak wybrać ściankę prysznicową?

Decyzja o postawieniu w łazience ścianki prysznicowej zawsze wydaje się być bardzo dobrym pomysłem, ponieważ jest to rozwiązanie zyskujące popularność za sprawą swojej prostoty, estetyki i tego, że w zasadzie pasuje do wszystkich pomieszczeń, niezależnie od ich ogólnej stylistyki. Okazuje się jednak, że jej wybranie wcale nie jest takie proste i trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników.

Rozmiar

Wybranie odpowiedniego rozmiaru szyby jest najważniejsze. Istotna jest jej wysokość – jeśli będzie zbyt niska, to woda może się rozchlapywać ponad jej krawędzią na resztę łazienki, ale zbyt wysoką trudniej będzie umyć. Jej szerokość ma też znaczenie, bo wpływa na długość spadku podłogi, ale i na to, czy podłoga wokół szyby prysznicowej nie będzie zachlapana. Mniej oczywistym wymiarem jest to, jak daleko można ściankę prysznicową zamontować od ściany, co nie jest bez znaczenia – od tego zależy, jak dużo miejsca będziemy mieć pod prysznicem.

Powłoki

Ścianka prysznicowa oddziela część prysznicową od reszty łazienki oraz stanowi barierę dla wody. Oznacza to, że na niej zatrzymują się wszystkie krople i rozpryski powstające w trakcie kąpieli. Raczej nikomu nie chce się sprzątać po każdym prysznicu, więc warto upewnić się, że jest ona pokryta powłoką hydrofobową, która zapobiega powstawaniu zacieków. W późniejszym użytkowanie jest to istotna informacja pod kątem wyboru środków czyszczących – szczególnie silne detergent mogą ją uszkodzić lub źle wpłynąć na elementy chromowane ścianki prysznicowej.

Ozdobna?

Jakby tego wszystkiego było mało, trzeba pamiętać o tym, że Ścianki prysznicowe wpływają także na wygląd pomieszczenia. Konieczna jest więc decyzja, czy ścianka będzie zwykłą taflą szkła, czy też będzie miała ozdoby. Istotne będą także elementy mocujące – mają być chromowane czy kolorowe, np. czarne? Należy również zadbać o to, by te elementy były odpowiedniej jakości i nie zaczęły się zmywać lub uszkadzać w trakcie użytkowania, a także dowiedzieć się, jakich detergentów używać do sprzątania.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.