Język hiszpański – klucz do sukcesu w Twoim biznesie

Język hiszpański – klucz do sukcesu w Twoim biznesie

Znajomość języka obcego otwiera wiele drzwi w dzisiejszym świecie. Nie inaczej jest w przypadku hiszpańskiego – drugiego najpowszechniej używanego języka na kuli ziemskiej. Posługiwanie się nim może przyczynić się do sukcesu Twojej firmy. Ukończenie kursu hiszpańskiego może być doskonałą inwestycją, która przyniesie liczne profity.

Egzotyczne wyprawy dla żądnych przygody

Ameryka Łacińska to ogromny i fascynujący obszar, którego mieszkańcy w większości posługują się językiem hiszpańskim. Znajomość angielskiego nie jest w tym regionie powszechna. Dobrym pomysłem na biznes jest założenie biura podróży, specjalizującego się w wyprawach do Ameryki Łacińskiej. Znajomość języka okaże się nieodzowna, aby nawiązać współpracę z lokalnymi kontrahentami na korzystnych warunkach.

Starodawne inkaskie miasta, nieprzebyte Andy, dzika Amazonia, karaibskie wyspy, delta Orinoko – te miejsca przyciągają licznych globtroterów, marzących o przygodzie życia z dala od utartych turystycznych szlaków. Dodatkowo rejony te spopularyzowali polscy podróżnicy – Jacek Pałkiewicz, Wojciech Cejrowski, Beata Pawlikowska i wielu innych. Organizowanie wypraw do Ameryki Łacińskiej to biznesowy strzał w dziesiątkę, jednak koniecznym warunkiem sukcesu jest znajomość języka hiszpańskiego.

A może handel?

Produkty z Ameryki Łacińskiej cieszą się rosnącą popularnością w Europie. Argentyńska wołowina, chilijskie wina, yerba mate z Paragwaju – to tylko kilka przykładów lokalnych produków, które mają swoje rzesze oddanych koneserów. Gotowi są oni zapłacić niemało za dobrej jakości produkt z Ameryki Południowej.

Język hiszpański i w tym wypadku jest niezbędny, aby z powodzeniem prowadzić biznes. Nawiązanie dobrych relacji handlowych z południowoamerykańskimi partnerami, pomyślne prowadzenie negocjacji biznesowych – bez tego żaden importer nie odniesie sukcesu. Dlatego jeśli planujesz działać w tej branży, najlepiej jeszcze dziś zapisz się na kurs hiszpańskiego.

Jaki kurs wybrać?

Na rynku są liczne szkoły językowe oferujące kursy hiszpańskiego. Przy wyborze można brać pod uwagę m.in. lokalizację, ceny, dogodny grafik zajęć. Wszystkie te aspekty są istotne, ale najważniejsza jest renoma szkoły. Wiele lat działalności, wysokie oceny klientów i sukcesy w przygotowaniu kursantów do egzaminów międzynarodowych to dowody na profesjonalizm i skuteczność danego ośrodka.

Bardzo dobrym wyborem jest kurs hiszpańskiego z native speakerem. Taki nauczyciel oprócz nauczenia języka, będzie potrafił również przekazać rozmaite niuanse kulturowe, w których polski absolwent iberystyki nie będzie zorientowany. Native speaker może udzielić również cennych praktycznych porad związanych z prowadzeniem biznesu w jego ojczystym kraju.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.