Księgowość dla firm

Księgowość dla firm

Wkrótce otwierasz działalność gospodarczą? Warto rozejrzeć się za dobrym biurem rachunkowym, które w sposób profesjonalny zadba o Twoją księgowość. Jest to doskonała opcja zarówno dla większych przedsiębiorstw, jak i małych firm.

Obsługa płacowa

Wiele biur rachunkowych w swojej ofercie posiada obsługę płacową. Posiadają one profesjonalne programy płacowe, które na bieżąco są aktualizowane. Dzięki temu uniknie się błędów związanych z naliczaniem, a co za tym idzie korekt.
Obsługa płacowa obejmuje między innymi: profesjonalne naliczanie wynagrodzeń, wprowadzanie do systemu oraz naliczanie L-4, tworzenie list płac. Poza tym biuro rachunkowe Katowice zadba o to, by pliki przelewu dotarły do nas na czas. Specjaliści zatrudnieni w biurze będą także pilnowali, by zwolnienia chorobowe były naliczane zgodnie z przepisami. Oprócz tego zajmują się także tworzeniem deklaracji rozliczeniowych do ZUS oraz korekt. Jeżeli będzie trzeba, biuro rachunkowe będzie nas reprezentowało na kontrolach ZUS.
Pod względem płacowym, biura tworzą także deklaracje do PFRON oraz do GUS.

Obsługa związana z kadrami

Możemy także zdecydować się na obsługę kadrową. Do zadań biura rachunkowego będzie należeć między innymi: prowadzenie teczek osobowych pracowników, sporządzanie dokumentów, które są związane z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, takich jak: świadectwo pracy, umowa o pracę, czy umowa zlecenie. Na Twoje życzenie biura rachunkowe Katowice mogą także zająć się archiwizowaniem dokumentów.
Pracownicy doskonale znają przepisy Prawa Pracy i w razie Twoich wątpliwości będą udzielać Ci wszelkich informacji. Zadbają także o to, by pracownik w terminie był zgłoszony do ZUS w przypadku jego zatrudnienia i wygłoszony, w przypadku zwolnienia.

Profesjonalna księgowość

Biura rachunkowe takie jak http://www.union.katowice.pl/ w sposób profesjonalny poprowadzą także księgowość. Księgowe pracujące w biurach posiadają z reguły certyfikaty potwierdzające ich kwalifikacje. Zajmują się one między innymi: prowadzeniem podatkowej księgi przychodów i rozchodów, bieżącą ewidencją operacji gospodarczych, prowadzeniem ksiąg handlowych, czy rozliczeń VAT. Biura sporządzają także PIT 11 dla pracowników. Księgowość Katowice jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy.

Podsumowanie

Zanim zdecydujemy się na konkretne biuro rachunkowe Katowice, warto w tym celu dobrze się rozejrzeć. Można popytać znajomych, którzy prowadzą już działalność gospodarczą lub poczytać opinie o biurach w internecie. Decydując się na biuro rachunkowe, będziesz mógł zająć się prowadzeniem swojej działalności. Biura będą Cię także reprezentować na wszelkich kontrolach z urzędami, na przykład z Urzędem Skarbowym czy ZUS.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.