Skup metali szlachetnych – najkorzystniejsze oferty

Skup metali szlachetnych – najkorzystniejsze oferty

Złom metalu, zgodnie z najnowszymi przepisami dotyczącymi odzyskiwania i przetwarzania niektórych produktów, powinien być odzyskiwany w całości, a następnie ponownie wykorzystywany do produkcji komponentów. Jeszcze bardziej rygorystycznie przedstawiają się przepisy, obejmujące skup metali szlachetnych. Złoto, srebro czy platyna są metalami rzadko występującymi w przyrodzie, dlatego tak ważne jest ich pozyskiwanie i wykorzystywanie do produkcji podzespołów w maszynach. Niektóre z wymienionych metali są wykorzystywane głównie w medycynie, inne z kolei stosuje się do produkcji silników wysokoprężnych, stosowanych w branży lotniczej.

Gdzie sprzedać złom metalu szlachetnego


Skup metali szlachetnych różni się od tradycyjnego skupu metali i nie chodzi tu jedynie o rodzaj metalu, jaki się w nich pozyskuje od klientów. Większość firm odpowiedzialnych za pozyskiwanie metali szlachetnych i rzadkich swoją działalność opiera na pozyskiwaniu od klientów złota, srebra, platyny, ale również wolframu, molibdenu czy węglików spiekanych. W niektórych przypadkach klient nie musi znać zawartości czystego metalu w danym przedmiocie, bowiem taką wyceną zajmują się specjaliści skupujący metale szlachetne. W szczególności dotyczy to platyny w postaci termopar, ale również złomu metali w postaci lutów czy przedmiotów zawierających wybrany metal szlachetny.

Wycena online czy u klienta


Warto pamiętać, że ze względu na wartość metali, najczęściej skup metali szlachetnych odbywa się albo u klienta (w domu w przypadku klientów indywidualnych lub na terenie firmy w przypadku przedsiębiorstw), albo w skupie metali szlachetnych, przy czym w tym przypadku złom metalu jest wysyłany do skupu, gdzie jest wyceniany. Wstępnej wyceny można dokonać bezpośrednio na stronach internetowych wielu skupów. W tym celu należy podać orientacyjny skład metalu, wagę sprzedawanego metalu oraz postać, w jakiej występuje (chodzi tu o doprecyzowanie, czy będzie to złom metalu, spieki, stopy czy może luty z zawartością wybranego metalu).

Klienci, którzy chcą sprzedać złom metalu szlachetnego, mogą to zrobić także osobiście w siedzibie skupu. Wycena złomu trwa zwykle około 30 minut, jednak jej czas jest uzależniony od rodzaju sprzedawanych produktów. Większość firm zajmujących się odzyskiwaniem metali szlachetnych na swoich stronach internetowych udostępnia cenniki, pozwalając na oszacowanie wartości sprzedawanych przedmiotów czy stopów z dodatkiem metali szlachetnych. Klient może również zadecydować, czy chce otrzymać pieniądze jako gotówkę, czy woli przelew na konto.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.