Jak wygląda budowa sauny?

Jak wygląda budowa sauny?

Montaż sauny domowej to doskonały sposób na zadbanie o własne zdrowe, wygląd i samopoczucie psychiczne. A nawet jeśli dotychczas wydawało ci się, że jest on trudny w realizacji, zaraz zmienisz swoje zdanie na ten temat. Przekonasz się, jak przejść przez te wszystkie procesy, by już wkrótce cieszyć się własną sauną.

Określenie typu sauny

Zacznijmy od rzeczy najprostszych, czyli od określenia rodzaju sauny. Wariantów do wyboru masz mnóstwo, ale skupmy się na tych najpopularniejszych. Pierwszy z nich to oczywiście sauna sucha, nazywana również fińską bądź szwedzką. Charakterystycznymi dla niej cechami są wysoka temperatura powietrza, osiągająca nawet do 120 stopni C, oraz niska wilgotność, utrzymująca się na poziomie 10%.

Sauna szwedzka wykazuje się leczniczym działaniem, ale jej minus jest taki, że można z niej korzystać maksymalnie raz w tygodniu. Jeżeli więc planujesz częstsze seanse, zdecyduj się na montaż sauny na podczerwień. Z uwagi na panującą w niej niższą temperaturę można z niej korzystać nawet codziennie.

Wybór miejsca

Saunę z powodzeniem możesz umieścić we wnętrzu domu lub mieszkania. Nie potrzebujesz do tego oddzielnego budynku czy nawet specjalnego pomieszczenia. Wystarczy, że wygospodarujesz odpowiednią ilość miejsca w łazience lub np. na poddaszu czy w piwnicy. Pamiętaj tylko, że takie pomieszczenie musi spełniać pewne warunki.

Jednym z tych warunków będzie odpowiednia wysokość, która w przypadku saun powinna wynosić przynajmniej 2 metry. Sauna musi mieć również dostęp do wentylacji, a także podprowadzony prąd trzyfazowy i właściwe podłoże (utworzone z kamienia bądź płytek).

Ogólne etapy budowy

Jeżeli nie chcesz samodzielnie zajmować się montażem sauny, co byłoby dość trudnym zadaniem, od razu nawiąż współpracę ze specjalizującą się w tej usłudze firmą. Po wstępnym ustaleniu warunków zlecenia przedstawiciele firmy przyjadą do ciebie, by sprawdzić i wymierzyć pomieszczenie na saunę. Następnie wspólnie z nimi ustalisz jej rodzaj, wielkość i wszystkie materiały wykonania.

Proces realizacji zlecenia trwa przeważnie kilka tygodni – od dwóch do czterech. Sam montaż saun jest natomiast znacznie mniej czasochłonny. Profesjonalnej firmie zajmie on zwykle kilka godzin.

Motaż saun oferuje firma Megiw

Podziel się z innymi!

Comments are closed.