Jaką lampę do sypialni wybrać?

Jaką lampę do sypialni wybrać?

Sypialnia, to bez najmniejszych wątpliwości, miejsce niezwykle wyjątkowe w każdym domu. To przecież w niej spędza się sporo czasu. Co prawda, większość z niego pochłania nocny odpoczynek, jednak i tak warto zainwestować odrobinę wysiłku w to, by ta intymna przestrzeń w mieszkaniu była jedyna w swoim rodzaju.

Spokojna i stonowana kolorystyka zapewni dobry sen

Niemal wszyscy dekoratorzy wnętrz są zgodni co do tego, że ściany w sypialni powinny być pokryte farbami o jasnych, stonowanych kolorach, które pomogą wyciszyć się przed snem. Należy zapomnieć o kolorach krzykliwych, takich jak pomarańcz czy czerwień – one bowiem zamiast wyciszać, to pobudzają. Do sypialni idealne będą beże, delikatne szarości, a także modna w ostatnim czasie biel, będąca kwintesencją minimalizmu.

Modne dodatki – stylowe lampy wiszące

Urządzając sypialnię większość osób koncentruje się na znalezieniu wygodnego łóżka, czasem bierze się także pod uwagę wspomnianą wyżej kolorystykę ścian. Warto zwrócić uwagę także na dodatki, w tym na niezmiernie istotną kwestię oświetlenia. Wybór odpowiednich lamp do sypialni to nie taka prosta sprawa, jak by się mogło wydawać w pierwszej chwili. Muszą one być zarazem stylowe, a przy tym powinny dawać odpowiednio dużo światła, tak by choćby czytanie po zmroku nie było istną męką dla ludzkich oczu.

Lampy do sypialni stylowe – na co zwrócić uwagę?

Kupując lampy wiszące stylowe warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Z pewnością dla sporej części osób, istotna będzie cena lampy. Lampy do sypialni stylowe mogą bardzo różnić się ceną w zależności od modelu. Ważnym kryterium powinien być zarówno wygląd lampy jak i jakość jej wykonania, o natężeniu źródła światła nawet nie wspominając. Stylowe lampy wiszące dostępne są w różnych wariantach – na pięć lub trzy żarówki. W przypadku sypialni o niewielkich gabarytach, zdecydowanie wystarczy ta mniejsza wersja.

Lampy wiszące stylowe – to nie jedyne źródło światła w sypialni

Oczywiście, górne oświetlenie, to w każdym pomieszczeniu sprawa kluczowa, przy urządzaniu sypialni warto mieć na uwadze specyfikę tego miejsca i to, że przyda się tam z pewnością jeszcze dodatkowe oświetlenie. Może być ono pod postacią stylowego kinkietu przymocowanego do ściany lub też można pomyśleć o niewielkich lampkach nocnych, które doskonale wkomponują się w nocną szafkę.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.