Myjka ultradźwiękowa – jak wybrać?

Myjka ultradźwiękowa – jak wybrać?

Każdy przedsiębiorca powinien dążyć do zachowania wykorzystywanego sprzętu oraz innych przedmiotów w firmie w czystości. Jednym ze sposobów na przyspieszenie i zwiększenie efektywności czyszczenia sprzętu jest nowoczesna myjka ultradźwiękowa. Tego rodzaju sprzęt może odnaleźć zastosowanie w niemalże każdej branży.

Nowoczesne myjki

Myjka ultradźwiękowa znana jest również jako wanienka ultradźwiękowa. Urządzenie, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje fale dźwiękowe. W rezultacie ich przemieszczania i wchodzenia w kontakt ze znajdującą się w wanience wodą ze środkami czystości, dochodzi do powstania tzw. zjawiska kawitacji. W rezultacie zabrudzenia znajdujące się na powierzchni przedmiotów zostają usunięte.

Obecnie odnaleźć można myjki ultradźwiękowe o różnorodnych rozmiarach. Dodatkowo sprzedawany sprzęt charakteryzuje się odmienną mocą, czy też częstotliwością wykorzystywanych fal dźwiękowych. W praktyce oznacza to, że każdy przedsiębiorca znajdzie myjkę ultradźwiękową, która spełni wszystkie oczekiwania. Na co należy jednak zwrócić uwagę podczas zakupów? Odpowiedzi poniżej!

Wybór odpowiedniej myjki ultradźwiękowej

Wyróżnić można kilka czynników, które mają bezpośredni wpływ na użyteczność myjki ultradźwiękowej. Pierwszym i najważniejszym z nich jest pojemność myjki. Powinna być ona zawsze dobrana do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Współcześnie producenci zaoferować mogą zarówno myjki o pojemności kilkuset mililitrów, jak i większe urządzenia o pojemności nawet kilkudziesięciu litrów.

Kolejna kwestia to moc oraz częstotliwość fal dźwiękowych wytwarzanych przez urządzenie. Obydwa z tych kluczowych czynników mają bezpośredni wpływ na efektywność urządzenia. W dużym uproszczeniu można wyjść z założenia, że im większa moc, tym niższa częstotliwość wytwarzanych fal dźwiękowych. Nie można jednak zapomnieć, że częstotliwość fal dźwiękowych odpowiada za precyzję czyszczenia.

Z kolei im wyższa moc urządzenia, tym łatwiej usunąć zabrudzenia. W praktyce oznacza to, że urządzenia o małej mocy i wysokiej częstotliwości sprawdzą się doskonale w przypadku niewielkich przedmiotów. Mowa m.in. o biżuterii. Z kolei sprzęt, który może zagwarantować dużo moc, ale stosunkowo niską częstotliwość fal dźwiękowych może być z powodzeniem wykorzystywany w przemyśle.

Myjki ultradźwiękowe dostępne są w ofercie Beautysystem.pl

Podziel się z innymi!

Comments are closed.