Sauna zewnętrzna

Sauna zewnętrzna

Sauna czy ruska bania to miejsca gdzie można doskonale oczyścić swojego ducha i swoje ciało. Przebywanie w gorącej temperaturze doskonale wpływa na stan zdrowia, podnosi odporność, udrażnia drogi oddechowe oraz regeneruje cały organizm. Ostatnio ,bardzo modne stało się stawianie saun w ogrodzie. Właściciele domów z ogrodem coraz częściej decydują się na postawienie sauny.

Zdrowy odpoczynek

Sauna zewnętrzna to miejsce, w którym można się doskonale wygrzać w chłodne zimowe dni a następnie ochłodzić się przechodząc na świeżym powietrzu z sauny do domu. Właściciele ogrodów coraz częściej decydują się na postawienie w ogrodzie drewnianego domku, który ukrywa w sobie saunę. To tam można spokojnie wypocząć i zregenerować siły.

Sauna zewnętrzna to także doskonała oferta dla SPA, hoteli i domów wypoczynkowych.

Co trzeba wiedzieć przed zakupem sauny ogrodowej

W Finlandii posiadanie sauny w ogrodzie to standard każdego domu. Czymś dziwnym jest fakt, gdy dana rodzina posiada ogród a nie posiada w nim sauny. W Polsce posiadanie sauny w ogrodzie to dopiero novum.Na ten luksus decydują się nieliczni. Jednak przed zakupem sauny zewnętrznej dobrze jest znać kilka zasad jej posiadania.Relaks w pobliżu przyrody to coś niesamowitego i bardzo rzadkiego w dzisiejszych czasach. Ideą sauny jest wygrzewanie się w gorącej temperaturze a następnie schłodzenie szybkie organizmu. Toteż wygrzanie się w saunie zewnętrznej i przejście do domu po świeżym powietrzu o chłodnej temperaturze to jak najbardziej zgodne działanie każdej sauny.Saunę można zbudować samemu z gotowych elementów jak również można zakupić całą saunę wraz z montażem. Decydując się na zakup sauny ogrodowej gotowej można wybrać pomiędzy tradycyjnym domkiem lub oryginalną beczką.

Domek z sauną

Domki, w których znajduje się sauna są niewielkie, wyposażone w pomieszczenie z sauną oraz w przebieralnię i czasami w prysznic. Niektóre modele dodatkowo posiadają taras, na którym można się schłodzić. Takie domki zmieszczą na ogół od 3 do 4 osób.

Sauna beczka

Sauny w postaci beczki to właśnie drewniana beczka ustawiona w poziomie. Jest to bardzo ciekawa dekoracja ogrodowa, która przy tym jest niezwykle przydatna z racji, że znajduje się w jej wnętrzu sauna.

Saunę zewnętrzną znajdziesz w ofercie Megiw

Podziel się z innymi!

Comments are closed.