Stojak na rower do prywatnego domu

Stojak na rower do prywatnego domu

Rowery są coraz popularniejszym środkiem transportu, zwłaszcza latem. Z tego powodu wielu właścicieli jednośladów decyduje się na zakup dodatkowych akcesoriów i stojaków, dzięki którym ich rower może być bezpiecznie przechowywany. Stojak na rower rozwiązuje część tych problemów.

Jaki stojak na rower wybrać?

Przy wyborze stojaka na rower warto się przyjrzeć, jaką powierzchnię do dyspozycji posiada właściciel jednośladu. Producenci oferują stojaki na pojedynczy rower lub kilka jednośladów, a ich montaż też jest uzależniony od posiadanej powierzchni.

Przy stojakach na jeden rower najbardziej ekonomiczne pod względem wykorzystania przestrzeni są stojaki wieszane na ścianie lub nawet podwieszane do sufitu, w których umieszcza się rower, a następnie podnosi go na oczekiwaną wysokość.

Z kolei przy kilku rowerach rekomendowane są stojaki przykręcane do podłoża, które są wykorzystywane na zewnątrz budynków. W piwnicach czy rowerowniach można się zdecydować na stojaki, w których rowery są mocowane prostopadle do powierzchni ściany. Takie stojaki bardzo często są lekko zaokrąglone.

Stojaki stojące najbardziej optymalne

W garażach i piwnicach, ale również przed budynkami, montuje się stojaki na kilka rowerów. Taki rodzaj stojaków może mieć bardzo zróżnicowany kształt. Najczęściej wybierane wieszaki przykręcane do podłożona to wieszaki U-kształtne.

Równie często wykorzystuje się stojaki na dwa rowery, które mogą być ze sobą łączone. Ten model stojaków można wykorzystać do zabezpieczenia różnego rodzaju rowerów, także takich, które posiadają hamulce tarczowe.

W zależności od modelu w stojakach na rower sam pojazd może być w stojaku mocowany zarówno za koło, jak i za ramę. Niektóre ze stojaków wielostanowiskowych wyposażone są w elementy, umożliwiające regulowanie wysokości. Umożliwia to parkowanie rowerów na różnych wysokościach, co dodatkowo pozwala efektywnie wykorzystać posiadaną przestrzeń.

Najpopularniejsze kształty i materiały

Większość stojaków na rowery wykonuje się z metalu, zabezpieczonego przed działaniem czynników atmosferycznych. Do produkcji stojaków wykorzystuje się stal nierdzewną, która może być dodatkowo pomalowana metodą proszkową.

Najczęściej spotykane stojaki na rowery to stojaki U-kształtne lub L-kształtne, które rekomendowane są do parkowania mniejszej liczby rowerów. Oczywiście można je połączyć w większy stojak na kilka rowerów.

Popularne są także stojaki, w których wykorzystuje się charakterystyczną sprężynkę. Takie stojaki umożliwiają przechowanie nawet kilkunastu rowerów, które przyczepia się do stojaka wykorzystując przednie koło.

Stojak na rower kupisz na Calus-p.pl

Podziel się z innymi!

Comments are closed.